Petrol
87.5
-0.62%
Euro
18.1833
0.91%
Dolar
18.4899
-0.15%
Altın
987.13
-0.04%
Borsa
3147
0.00%
Bitcoin
363.358
-0.70%
21ºC
İstanbul
Açık 21 C

  Kobani eylemlerinde Bank Asya'ya dokunmadılar iddiası

  Esenyurt Belediye Başkanı, Kobani bahanesiyle bankamatikleri yakan göstericilerin, her nasılsa Bank Asya'nın ATM'lerine dokunmadığına dikkat çekti.
  • 15.10.2014 - 07:58
  Kobani eylemlerinde Bank Asya'ya dokunmadılar iddiası

  Kobani eylemlerinde Bank Asya ya dokunmadılar iddiası #1

  Eylemlerin İstanbul'daki merkez üssü olan Esenyurt'un AK Parti'li Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu, Akşam gazetesi'ne konuştu. İlçede bazı kimliği meçhul bazı kişilerin göstericilere para dağıttığı görüntüler kameralara yansımıştı.

  Görüntülerin ardından Başkan Kadıoğlu birbirinden çarpıcı açıklamalarda bulundu.

  İşte Kadıoğlu'nun sözleri:

  "BAŞIBOŞ GENÇLERE PARA DAĞITTILAR"

  "Büyük provokasyon var. Kimse bunu düşünmüyor. Bazı kişiler başıboş gezen tinerci, balici, işsiz gençlere sopa ve para dağıtıyor. Bunların gelecek kaygıları yok, istediğiniz gibi yönlendirebilirsiniz."

  "Esenyurt’taki görüntüler bununla sınırlı değil. Bazı siyasi parti yöneticileri de bu işin arkasında. Bizzat bunları tespit eden arkadaşlarımız var. Onlar da bu gençleri kullandılar."

  "BAN ASYA ES GEÇİLMİŞ, TESADÜF MÜ?"

  "Olaylara katılanlar hangi bankaya, dükkana saldırılacağını önceden biliyordu. Bütün bankalara saldırıldı ama Bank Asya es geçildi. Bu tesadüf değil mi? Bu kişilere nerelere saldırılacağı önceden tembih edilmiş."

  "Esenyurt seçildi çünkü BDP’nin İstanbul’daki en büyük tabanı burada. Küçücük bir olayda buradaki kitleyi rahatça ayaklandırabilirlerdi. Diğer örgütlerin hücre evleri de harekete geçirildi."

  "VATANDAŞ, 'BİR DAHA OLURSA LİNÇ EDERİZ' DİYOR"

  Esenyurt’ta olaylar sakinleşse de vatandaşların tepkili olduğunu dile getiren Kadıoğlu şunları söyledi: Her akşam sokaklarda geziyorum. Vatandaşları sükûnete çağırıyorum. Ancak herkes kızgın. En ufak bir olayda göstericileri linç edeceklerini söylüyorlar.

  YAKILAN ATATÜRK BÜSTÜ YENİLENDİ

  Esenyurt’taki olaylarda en büyük tepkiyi Atatürk büstünün yakılması çekti. Köyiçi'nde bulunan heykelin yakılması Türkiye genelinde öfke patlamasına neden olmuştu. Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu, yeni Atatürk büstünü geçen günlerde aynı yere koydurdu.


  Görüş Bildir