Euro
10.1449
0.27%
Dolar
8.6387
0.13%
Altın
493.84
0.32%
Borsa
1.407
1.58%
Bitcoin
374.730
1.69%
19ºC
İstanbul
Bulutlu 19 C

  Kocadon gözyaşlarıyla görevinin başına döndü

  Bodrum Belediye Başkanı gördüğü sevgi seli karşısında gözyaşlarını tutamadı..
  • 30.10.2012 - 15:29
  Kocadon gözyaşlarıyla görevinin başına döndü

  Kocadon gözyaşlarıyla görevinin başına döndü #1

  Haziran ayı başında yapılan operasyonda gözaltına alınıp tutuklanan ve 100 gün cezaevinde yatıp tahliye olduktan sonra İçişleri Bakanlığı’nca görevine iade edilen Bodrum Belediye Başkanı DP’li Mehmet Kocadon bugün Bodrumlular’ın sevgi gösterileri karşısında gözyaşlarına hakim olamadı.

  KOÇ KESİLMESİNE İZİN VERMEDİ

  Belediyenin önünde Bodrumlulara hitap eden Kocadon, gözyaşlarına hakim olamadı. Mehmet Kocadon saat 10.00’da yanında eşi Hülya Kocadon, cezaevindeki koğuş arkadaşı meclis üyesi Hüseyin Feridun Özsert’le belediyeye geldi. Kocadon otomobilinden iner inmez kurban edilmek istenen, süslenmiş dört kınalı koçu görünce kasaplara "Yurdumuzda zaten yeterince kan aktı. Bugün de kan akıtmaya gerek yok" diyerek koçların kesilmesine izin vermedi.

  Kocadon’u belediye önünde DP İlçe Başkanı Nihal İmbat, Turgutreis Belediye Başkanı CHP’li Mehmet Dinçberk, Gümüşlük Belediye Başkanı DP’li Mehmet Tire, Ortakent- Yahşi Belediye Başkanı MHP’li Mehmet Onur Şahbaz ve yaklaşık iki bin Bodrumlu karşıladı.

  "BU SEVGİYE LAYIK OLABİLMEK İÇİN ÇOK ÇALIŞTIM"

  Kocadon çiçekler ve alkışlar arasında kendisini kutlayanların yoğunluğu nedeniyle yaklaşık 100 metre uzaklıktaki makamına 35 dakikada güçlükle ulaşabildi. Kocadon yaptığı konuşmada şöyle dedi: "Bu sevgi ve ilgiye layık olmak için şimdiye kadar çok çalıştım, daha da çok çalışacağım. Türkiye’deki her belediye başkanına Allah böyle bir sevgi bağışlasın. Bodrumlular başkanına sahip çıkarak, mapusluk günlerimde bile en yakınımda oldu. Tüm Türkiye’ye dayanışmanın en güzel örneğini gösterdi. Bodrumlular’ın bu davranışı, başkanlarına, hakka, doğruya sahip çıkışları, dik duruşları tüm Türkiye’ye örnek olmalı."

  GÖZYAŞLARINA HAKİM OLAMADI

  Kocadon konuşmasının bir bölümünde gözyaşlarına hakim olamadı, başını zaman zaman yanındaki Gümüşlük Belediye Başkanı Mehmet Tire’nin omzuna yasladı.

  'KİMSEYE KIRGIN DEĞİLİM'

  Kocadon, daha sonra alkışlar arasında makamına geçti. Burada gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kocadon, yüce Türk adaletinin büyüklüğü ve İçişleri Bakanlığı'nın takdiriyle 5 ay sonra görevine döndüğünü, devlete kırgın olmadığını söyledi. Bodrum Kaymakamı Mehmet Gödekmerdan'ın “Bodrum'da kırgınlıklara ve küskünlüklere son verelim” talebini yerine getirdiğini ifade eden Kocadon, “Kimseye kırgın ve küs değilim. Bıraktığımız yerden görevimize devam ediyoruz. Bodrum'da alt ve üstyapı eksiklikleri var. Projeler üzerinde çalışıp kış döneminde çalışmalara devam edeceğiz” dedi. Kendisine karşı başta vatandaşlar olmak üzere büyük bir sevgi seli olduğunu kaydeden Kocadon, şöyle konuştu: “Bu sevgi selini elde etmek kolay değil. Mücadeleyle bugünlere geldik. Bodrum halkının bu birlik, beraberlik, kardeşlik ve kucaklaşma duygusu isterim ki tüm Türkiye'ye örnek olsun. Bütün seçilmişler böyle sahiplenilsin. Biliyorsunuz buradan bir terörist gibi götürüldüm. Ama bakın belediye başkanı arkadaşlarımla ve sizin sevginizle bir kahraman gibi geri geldim. Ne mutlu bana ki bir siyasetçinin herhalde yaşarken bu sevgi selini görmesi kadar onu duygulandıran bir şey olamaz.”

  '2013 SEÇİMLERİNDE YENİDEN ADAYIM'

  Kocadon, halkın emrinde olduğunu, bu sevginin önünde durmanın mümkün olmadığını belirtti. Halk nereye isterse oraya aday olacağını ifade eden Kocadon, “2014 ya da 2013 seçimlerinde yeniden adayım, bunu açıkça söyleyeyim. Çünkü hiçbir şeyi hak etmedim. Ama bu süreçten geçmem gerekiyordu, geçtim. Belki bizi daha olgunlaştırdı. Belki ayaklarımızı daha da yere bastık. Ama halkın hür iradesiyle seçilmişler bu kadar kolay tutuklanmamalı” diye konuştu.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir