Dolar
7.7829
-0.4336%
Euro
9.1107
-0.7408%
Altın
1883.42
-0.7692%
Borsa
1134.62
1.0122%
G. Altın
471.025
-1.1564%
Bitcoin
83478.37
-0.9156%
22ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 22 C

  Belediye Başkanı'nın evine silahlı saldırı

  Konya'nın Ilgın İlçesi Belediye Başkanı AK Parti'li Halil İbrahim Oral'ın evine ateş açıldı.
  • 11.09.2012 - 14:51
  Belediye Başkanı'nın evine silahlı saldırı

  Belediye Başkanı nın evine silahlı saldırı #1

  Konya'nın Ilgın İlçesi Belediye Başkanı AK Parti'li Halil İbrahim Oral'ın evine, henüz kimliği belirlenemeyen kişi veya kişiler tarafından pompalı tüfekle ateş açıldı. Evde bulunan Başkan Oral, eşi ve çocukları, saldırıdan yara almadan kurutulurken, polis şüphelilerin kimliğini belirlemek için çalışma başlattı.

  Olay, geçen cumartesi günü saat 23.00 sıralarında meydana geldi. Ilgın Belediye Başkanı Halil İbrahim Oral'ın bir apartmanın 4'üncü kattaki dairesine pompalı tüfekli ateş açıldı. Başkan Oral'ın eşi ve çocuklarıyla oturduğu sırada meydana gelen olayda, dairenin pencere camları kırıldı. Paniğe kapılan Başkan Oral, eşi ve çocukları içeri gönderdi, ardından hemen polise haber verdi.

  GÖZDAĞI VERMEYE ÇALIŞIYORLAR

  Düzenlenen silahlı saldırıyla kendisine gözdağı verildiğini öne süren Halil İbrahim Oral, yaptıkları denetimlerde restoran, otel ve eğlence yerlerine yaptıkları denetimlerde bazı işyerlerinin ruhsatlarının iptal edildiğini, saldırıyı da ruhsatı iptal edilenlerin yaptırmış olabileceğini iddia etti. Oral, şunları söyledi: "Biz yaklaşık 1 ay önce komisyon kararı sonrası restoranlara, otellere, içkili eğlence mekanlarına denetim yaptık. Yaptığımız uygulamalarda çoğu işyerinin sağlığa uygunsuz hizmet verdiği, işletme ruhsatında eksiklikler tespit ettik. Bunun sonucunda biz bu işyerlerine 15 gün süre verdik. 'Bu süre içinde eksikliklerinizi tamamlarsanız çalışmaya devam edebilirsiniz, aksi takdirde işletme ruhsatınız iptal olur' dedik. 15 gün sonra gittiğimizde bu eksikliklerin giderilmediğini gördük. Bizde yasalar gereğince bazı işyerlerinin ruhsatını iptal ettik. Tabii bu iptal sırasında bazı işyeri sahipleri tarafından saldırıya uğradık. Biz yasaya uygun olmayan birşey yapmadık. Burası turizm ilçesi. Biz her şeyi daha güzel yapmaya çalışıyoruz. Önce bağevimi ateşe vermeye çalıştılar. Daha sonra aynı gün içerisinde oturduğum evime pompalı tüfekle saldırı düzenlediler. Bazıları bize gözdağı vermeye çalışıyor. Ama biz ne yaptıysak ilçemiz için insanımız için yaptık."

  Halil İbrahim Oral, olayla ilgili Cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunduğunu söyledi. Polis, saldıgan veya saldırganların kimliğini belirlemek için çalışma başlattı.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir