Dolar
7.6582
0.4301%
Euro
8.9072
0.0449%
Altın
1861.75
-0.3271%
Borsa
1124.17
0.4117%
G. Altın
458.493
0.117%
Bitcoin
82269.16
1.0116%
26ºC
İstanbul
Güneşli 26 C

  Koray Aydın: Bu karar çok ağır

  MHP Trabzon Milletvekili, Genel Başkan adayı Koray Aydın'dan Balyoz yorumu..
  • 23.09.2012 - 16:33
  Koray Aydın: Bu karar çok ağır

  Koray Aydın: Bu karar çok ağır #1

  MHP Trabzon Milletvekili, Genel Başkan adayı Koray Aydın, Balyoz davasında çıkan kararları, "Benim beklemediğim bir karar oldu. Doğrusu isterseniz ben bu şekilde çok ağır bir karar çıkacağını ummuyordum" diyerek değerlendirdi.

  MHP'nin 4 Ekim'de gerçekleşeği Büyük Kurultay'da Genel Başkanlığı'na adaylığını açıklayan Trabzon Milletvekili Koray Aydın, yurt gezileri kapsamında bugün Tokat'a geldi. Kentte ilk olarak partisinin il teşkilatını ziyaret eden Aydın, daha sonra özel bir otelde düzenlenen programda partililerle bir araya geldi. Burada yaptığı konuşmasının ardından gazetecilerin sorularını cevaplayan Aydın, Balyoz davasında çıkan kararları ağır bulduğunu söyledi. Aydın, şöyle konuştu:

  "BEKLEMEDİĞİM BİR KARAR"

  "Benim beklemediğim bir karar oldu. Doğrusunu isterseniz ben bu şekilde çok ağır bir karar çıkacağını ummuyordum. Çünkü davanın süreci takip edildiğinde tartışmaya konu olan bir sürü usul hatası esas hatasına dayalı olarak bir yargılama süreci götürüldü. Ben bu tür davalara biraz şüphe ile bakıyorum. Bu işin içerisinde her zaman söyledim, iktidarın elinin olduğunu düşünüyorum. İktidarın kontrolünün altında bir süreç olduğunu düşünüyorum. Birçok tartışma var. Buradan verilecek cezalar ile yarın PKK'lılara af gündeme getirerek bunu dengelemek yönünde bir eğilim olduğu tartışılıyor söyleniliyor. Bunları da dikkate almak lazım. Bu hükümetin yaptığı düzgün şey yok. İşleri abidik gubidik. Dolayısıyla ona bu konuda güvenim yok. Çünkü düne kadar PKK'lılar ile yaptığı görüşmeyi inkar eden, bir ayağını üzerinde 40 tane yalan söyleyen bir başbakanımız var idi. Şimdi de görüşüyoruz 'Ne oldu' diyen bir başbakanım var. Yarın bu konu ile ilgili neyle karşılaşacağımızı neyin konulacağını bugünden ön göremeyiz."

  Koray Aydın, karayoluyla Samsun'a haraket etti.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir