Euro
10.1354
0.76%
Dolar
8.6366
1.3%
Altın
486.6
1.27%
Borsa
1.419
0.1%
Bitcoin
411.000
1.42%
24ºC
İstanbul
Yer yer bulutlu 24 C

  Köşk'ten Hayrünnisa Gül iddialarına açıklama

  Hayrünnisa Gül'e Kayseri Valiliği bünyesindeki Sosyal Yardımlaşma Vakfı aracılığıyla para verildiği iddiası asılsızdır.
  • 10.04.2012 - 16:05
  Köşk'ten Hayrünnisa Gül iddialarına açıklama

  Köşk ten Hayrünnisa Gül iddialarına açıklama #1

  Sözcü gazetesi, Valilik Sosyal Yardımlaşma Vakfı'nda şoför olarak çalışan Ahmet Yeşiltaş'a dayandırdığı haberinde, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün eşi Hayrünnisa Gül'e Kayseri Valiliği bünyesindeki Sosyal Yardımlaşma Vakfı'ndan 4 bin TL para verdiklerini iddia etmişti.

  Konuyla ilgili yazılı açıklama yapan Köşk, 'İddialar gerçek dışıdır' dedi.

  İddialarla ilgili Köşk'ten şu açıklama yapıldı:

  "Kayseri’de süren bir dava kapsamında, sanıklardan birinin ifadesine dayandırılarak, Sayın Hanımefendi’ye Kayseri Valiliği bünyesindeki Sosyal Yardımlaşma Vakfı’ndan para verildiği şeklindeki iddialar, bugünkü bazı basın-yayın organlarında ve internet sitelerinde yer almıştır.

  Söz konusu iddiaların gerçekle uzaktan yakından hiçbir ilgisi bulunmamaktadır. Sayın Hanımefendi gerçekleştirdiği il ziyaretleri çerçevesinde mutad olarak şehit ailelerini ve ihtiyaç sahiplerini ziyaret etmektedir. Bu ziyaretleri sırasında, kendi imkanlarıyla aile bireylerine çeşitli hediyeler götürdüğü gibi, nakdi yardımda da bulunmaktadır.

  Sayın Hanımefendi bugüne kadar, bu tür ziyaretlerinin ve yaptığı yardımların ailelerin mahremiyetini de düşünerek, kamuoyuna duyurulmaması konusunda özel bir hassasiyet göstermiştir. Hal böyle iken konunun bu tür asılsız iddialarla gündeme gelmesi ve bu iddialara itibar edilmesi üzüntüyle karşılanmıştır.

  Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir