Euro
10.3696
-0.61%
Dolar
8.8607
-0.06%
Altın
500.56
0.3%
Borsa
1.394
0.68%
Bitcoin
388.000
4.37%
21ºC
İstanbul
Güneşli 21 C
  Kültür Bakanı Günay'a son tartışmalar soruldu

  Kültür Bakanı Günay'a son tartışmalar soruldu

  Gazetecilerin ısrarlı soruları karşısında Bakan Günay kaçamak cevaplar verdi..
  • 30.04.2012 - 17:11

  Kültür Bakanı Günay a son tartışmalar soruldu #1

  Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın "Devlet eliyle tiyatro olmaz, tiyatroları özelleştireceğiz" açıklamalarının sorulması üzerine, "Henüz Bakanlar Kurulu'na gelmiş bir görüş yok. Gazete haberi üzerine bir değerlendirme yapmam" dedi.

  Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Antalya'nın Demre İlçesi'nde devam eden Andriake- Myra kazı alanını ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Kazı ekibinden bilgi alan Bakan Günay, daha sonra gazetecilerin sorularına yanıt verdi.

  GAZETE HABERİ ÜZERİNE DEĞERLENDİRME YAPMAM

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın partisinin Ankara İl Gençlik Kolları Kongresi'nde "Devlet eliyle tiyatro olmaz, tiyatroları özelleştireceğiz" şeklindeki açıklamalarının sorulması üzerine Bakan Günay, "Bu konuda açıklama yapmam. Henüz Bakanlar Kurulu'na gelmiş bir görüş yok. Gazete haberi üzerine bir değerlendirme yapmam" dedi.

  Gazetecilerin "Başbakan Erdoğan'ın bu konuda açıklaması var" diye hatırlatma yapması üzerine Bakan Günay, "Gazete haberi üzerinden bir değerlendirme yapmam. Bakanlar, Başbakan'ın gazetedeki haber konuşmalarına cevap vermezler ve görüş açıklamazlar. Konu gelir, ilgili kurullarda değerlendiririz. Bakanlar Kurulu'nda değerlendiririz" diye konuştu.

  TİYATROCU EYLEMİ SORUSUNA YANIT VERMEDİ

  Bakan Günay, "Tiyatro sanatçılarının eylem yapmasını nasıl değerlendiriyorsunuz" şeklindeki soruya ise "Bu konularla ilgili bugün açıklama yapmıyorum. Ben arkeolojik bir inceleme yapıyorum. Gündemim budur. Bu konuyla ilgili bir sorunuz varsa cevaplarım" dedi.

  Bakan Günay'a gezi sırasında Demre Kaymakamı Yusuf İzzet Karaman, Demre Belediye Başkanı DP'li Süleyman Topçu, AK Parti İlçe Başkanı Bayram Arıcı eşlik etti.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir