Euro
9.404
0.17%
Dolar
7.8817
0.13%
Altın
458.6
0.12%
Borsa
1.342
0%
Bitcoin
138.048
-5.37%
8ºC
İstanbul
Güneşli 8 C
  Kürkçü: Artık Türkler ve Kürtler bir arada yaşayamaz

  Kürkçü: Artık Türkler ve Kürtler bir arada yaşayamaz

  Ertuğrul Kürkçü, Uludere'den sonra Türkler ile Kürtlerin aynı çatı altında yaşamalarının mümkün olmadığını ileri sürdü
  • 27.12.2012 - 07:58

  Kürkçü: Artık Türkler ve Kürtler bir arada yaşayamaz #1

  Geçen yıl Uludere'de uçaklardan atılan bombalarla hayatını kaybeden 34 kişi İstanbul'da düzenlenen etkinlikle anıldı. Anma programına BDP Eş Genel Başkanı Gültan Kışanak ve milletvekilleri Levent Tüzel, Sebahat Tuncel ve Ertuğrul Kürkçü de katıldı. Anma törenlerinde konuşan Kışanak Uludere'nin hesabı verilmeden Türkiye Cumhuriyeti'nin Kürtler'in devleti olamayacağını söyledi.

  Kışanak, yaptığı konuşmada, "Roboski'nin hesabı verilmediği sürece bu devlet bizim gibi mazlum katliamlara maruz kalan yurttaşların bireylerin devleti olmayacaktır" dedi.

  BİR ARADA YAŞAMAK HAYALİ HAVAYA UÇTU

  BDP Mersin Milletvekili Ertuğrul Kürkçü de, Uludere olayından sonra Türklerle Kürtlerin artık bir arada yaşayamayacağını iddia etti.

  Kürkçü, BDP Mersin Milletvekili Ertuğrul Kürkçü, ise "Eğer katliamın açtığı yara kapanmazsa siyaseten ne söylenirse söylensin, Kürtlerin gönlünde bir daha, bir arada yaşama duygusunu canlı kılmak zor olacaktır. Eğer 27 Aralık'a dönmek istiyorsak devletin yapmadığını Türk toplumunun yapması gerekir" diye konuştu." dedi.

  KIZILDERE'DE NASIL SAĞ KURTULMUŞTU

  BDP Mersin Milletvekili Ertuğrul Kürkçü, Mahir Çayan ve arkadaşlarının öldürüldüğü Kızıldere olayından sağ kurtulan tek kişi olmuştu. Kürkçü'nün ahırdaki samanlıklar arasına saklanarak çatışmadan sağ kurtulduğu iddia edilmişti.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir