Petrol
99.39
0.16%
Euro
18.5393
0.04%
Dolar
17.9478
0.05%
Altın
1.032
-0.06%
Borsa
2868
1.37%
Bitcoin
431.018
0.56%
22ºC
İstanbul
Açık 22 C
  Kürtlüğümden utanır oldum bakanım - İzle

  Kürtlüğümden utanır oldum bakanım - İzle

  Kürt asıllı vatandaş Bakan Şahin'e, "Bize hep Kürt delikanlı derlerdi. Şimdi Kürt olduğumuzdan utanır olduk" dedi.
  • 21.10.2011 - 16:41

  Kürtlüğümden utanır oldum bakanım - İzle #1

  İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin ve Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Hakkari'deki hain saldırıda şehit düşen Jandarma Piyade Çavuş Yunus Yılmaz'ın ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

  İçişleri Bakanı Şahin, Milli Savunma Bakanı Yılmaz ve AK Parti MKYK üyesi Kürşad Tüzmen'le birlikte Hakkari'deki hain saldırıda şehit düşen Jandarma Piyade Çavuş Yunus Yılmaz'ın Pursaklar'da yaşayan ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

  İşte yaşanan o anlar...

  KÜRTLÜĞÜMDEN UTANIR OLDUM BAKANIM

  Kurulan taziye çadırında, Şehit Yunus Yılmaz için Kur'an okundu. Konuklara gülsuyu, lokum ve çay ikram edildi. Şahin ve Yılmaz'ın ziyaretten ayrılacağı sırada, Kürt asıllı bir vatandaşın, "Şehidin cenazesine gitmeye korktuk. Benim bacımı sokakta polis coplayamaz. Ben namusumu bu kadar sokağa çıkartmam. Benim namusum kapının önüne çıkmaz. Benim bacıma polis copunu vurdurmam ben efendim. Bunu Kürtler yapmaz, Kürtler şerefli insanlardır. Biz sokağa çıktığımız zaman, bize hep Kürt delikanlı derlerdi. Şimdi Kürt olduğumuzdan utanır olduk" demesi üzerine Şahin, "Türklük mertlik, yiğitliktir. Kürtlük kültürdür. Kürdü, Türkü tüm unsurları bu memlekette binlerce yıl birlikte yaşadık. Ortak kültür ve değerlerin insanlarıyız. Bu yapı, bu örgüt, bunlar tamamen ülkeyi bölmeye yönelik. Maalesef bunu Kürtleri istismar ederek hatta istismarın ötesinde Kürtlere zulüm ederek yürütmeye çalışıyorlar. Mücadele, bölgedeki Kürt veya Türk o bölgede yaşayan insanlarımızın üzerinden zulmü kaldırma mücadelesidir. Hatta siyasi yapıları da zulüm altında devam ediyor. Onlar da özgür değiller, özgür konuşamıyorlar. Ne emredilirse onu yapıyorlar. Bir zulüm var, kan içicilik var, kana susamışlık var ama bunu Kürtlük üzerinden yapıyorlar. Kürtlerin ben yüzde 95'i, yüzde 99'unun yerine göre bunlara karşı olduğunu biliyorum, inanıyorum. Bunu hepimiz biliyoruz. Zulüm var. Sen şerefli bir insansın. Bizim Kürtlük Türklük diye bir derdimiz yok. Topyekün bir milli davamız var. Onu koruma derdindeyiz, buna kasteden akılsız, izasız ve inançsız bir yapı var" diye konuştu.

  Bu arada Kürt asıllı vatandaşın, İçişleri Bakanı Şahin'le konuşurken duygulandığı ve gözlerinin dolduğu gözlendi. Vatandaşı İçişleri Bakanı Şahin teskin etti.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir