Petrol
96.99
0.71%
Euro
18.4097
0.72%
Dolar
17.8708
-0.16%
Altın
1.029
-0.43%
Borsa
283
0.00%
Bitcoin
426.882
1.98%
25ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 25 C

  Kurtulmuş: Bakalım anayasa mahkemesi ne karar verecek

  AK Parti Genel Başkanı Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Başbakan'ın bireysel başvurusuyla ilgili Bakalım Anayasa Mahkemesi ne tepki verecek dedi.
  • 19.04.2014 - 14:22
  Kurtulmuş: Bakalım anayasa mahkemesi ne karar verecek

  Kurtulmuş: Bakalım anayasa mahkemesi ne karar verecek #1

  Partisinin Malatya il binasında partili belediye başkanlarına konuşma yapan AK Parti Genel Başkanı Yardımcısı Numan Kurtulmuş, 30 mart yerel seçiminde elde edilen başarıdan dolayı tebriklerini iletti.

  ''KİŞİLER ÜZERİNDE KONUŞMATI SİYASET TERBİYEMİZE UYGUN BULMUYORUZ''

  Basın mensuplarının sorularını da cevaplandıran Kurtulmuş, “Sayın Başbakan’a köşk yolu görünüyor. Sayın Gül ise ’siyasetle ilgili planım yok’ dedi. Sizin AK Parti genel başkanlığına ismi geçenler arasındasınız. Ne diyorsunuz?” sorusuna karşılık, “Bizim gayemiz, bu ülkeyi hep beraber iyi istikamette yoluna devam ettirebilmektir. Dolayısıyla kişiler üzerinde konuşmayı da siyaset terbiyemize çok uygun bulmuyoruz” ifadelerini kullandı.

  ERDOĞAN’IN AYM BAŞVURUSU

  Başbakan’ın Twitter ile ilgili Anayasa Mahkemesi’ne şahsi başvurusu konusunda da Kurtulmuş şunları söyledi: Sayın Başbakanımız kendisi bireysel olarak mağdur edildiğini belirtip, konu mahkemede devam ederken Anayasa Mahkemesi’ne de başvuruyorum diyerek, başvurusunu yapmıştır. Bundan sonra herkesin devam eden mahkemelerde Anayasa Mahkemesi’ne başvurmasının önü açılmıştır. Bunu da kusura bakmayın, isteyen Anayasa Mahkemesi olmuştur. Dolayısıyla sayın başbakanımızın başvurusunu normal olarak telakki ediyorum. Bakalım, Anayasa Mahkemesi nasıl bir karar verecek.”


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir