Petrol
85.5
-1.93%
Euro
18.1507
-0.04%
Dolar
18.5212
0.08%
Altın
991.6
0.37%
Borsa
318
0.00%
Bitcoin
368.254
1.07%
27ºC
İstanbul
Güneşli 27 C

  Kurtulmuş: HDP'nin çağrısı akıl tutulması

  Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "Halkın Demokrasi Partisi'nin 'sokağa çıkın' çağrısını yapması bir akıl tutulmasıdır." dedi.
  • 08.10.2014 - 13:16
  Kurtulmuş: HDP'nin çağrısı akıl tutulması

  Kurtulmuş: HDP nin çağrısı akıl tutulması #1

  HDP'nin sokağa çıkın çağrısı ile sokaklara dökülen göstericilerin, Kobani bahanesi ile ortalığı savaş alanına çevirmesine Numan Kurtulmuş'tan da tepki geldi. Kurtulmuş, şunları söyledi;

  "Halkın Demokrasi Partisi'nin 'sokağa çıkın' çağrısını yapması bir akıl tutulmasıdır. Siyasi anlamda da kendilerine hiçbir faydası olmayacak bir davranıştır. Bir siyasi partinin yolu, evet sorunlar varsa, bu sorunları demokratik bir dille, barış diliyle, esenlik diliyle dile getirmektir, böylece çözüme katkıda bulunmaktır. Ama hayır biz sorunların çözümü için ya da herhangi bir konuyu gündeme getirmek için sokağın dilini kullanacağız derseniz bunun adı siyaset olmaz. Bunun adı terör olur, bunun adı şiddet olur. Dolayısıyla, bu akıl tutulmasından da HDPli arkadaşların bir an önce vazgeçmesi lazım.

  Kurtulmuş: Herkesi aklını başına almaya davet ediyorum İZLE

  TÜRKİYE'NİN HUZURUNU BOZMAYA KİMSENİN HAKKI YOK

  Türkiye'nin dışında olan bir gelişmeyi bahane ederek, hiç kimsenin Türkiye'deki barış ve istikrar ortamını bozmaya hakkı yoktur. Maalesef çok sayıda insanımız bu olaylarda öldü. Bu insanlarımızın ölmesi kime ne fayda getirecek. Türkiye'yi böyle bir karışıklık ortamına sokanlar, hangi sorunu çözeceklerini zannediyorlar. Dolayısıyla sorunun çözümü, barıştan, kardeşlikten, esenlikten, huzurdan geliyor. Türkiye'nin bu huzurunu ve barış ortamını bozmaya, bir kere daha söylüyorum, kimsenin hakkı yoktur."


  Görüş Bildir