Euro
10.4288
1.16%
Dolar
8.8674
1.2%
Altın
499.22
1.7%
Borsa
1.385
-1.2%
Bitcoin
377.647
-0.55%
17ºC
İstanbul
Güneşli 17 C

  Kurtulmuş: İnşallah Suriye sorunu en kısa zamanda çözülür

  Kurtulmuş: İnşallah Türkiye'nin başını derde sokmayacak şekilde çözülür
  • 03.10.2012 - 22:52
  Kurtulmuş: İnşallah Suriye sorunu en kısa zamanda çözülür

  Kurtulmuş: İnşallah Suriye sorunu en kısa zamanda çözülür #1

  AK Parti MKYK üyesi Numan Kurtulmuş, Suriye sorununun Türkiye'nin başını derde sokmayacak şekilde çözülmesini ümit ettiğini belirtti.

  AK Parti Genel Merkezi'nde MKYK üyeleri için verilen yemeğe gelişinde Akçakale'ye top mermisi düşmesiyle ilgili basın mensuplarının sorularını cevaplayan Numan Kurtulmuş, Türkiye'nin süratle Suriye meselesi dolayısıyla güç bir noktaya getirildiğini belirterek, "İnşallah sorun en kısa zamanda çözülür." dedi.

  "İNŞALLAH TÜRKİYE'NİN BAŞINI DERDE SOKMAYACAK ŞEKİLDE ÇÖZÜLÜR"

  Basın mensuplarının Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay'ın Türkiye'nin savaşa çekilmek istendiği değerlendirmesini hatırlatmaları üzerine Kurtulmuş, "Bu görünüyor ama bunları, bu değerlendirmeleri yapmak için çok erken." diye konuştu. Konunun çok hassas olduğunu vurgulayan Kurtulmuş, "Bu sorunun inşallah Türkiye'nin başını derde sokmayacak bir şekilde halledileceğini ümit ediyoruz." ifadelerini kullandı.

  YAZICI: "YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ"

  Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı da Akçakale'ye top mermisi düşmesi olayının vahim bir durum olduğunu belirtti. Yazıcı, olayın, ilgili kabine üyeleri tarafından yakından takip edildiğini kaydetti.

  ŞAHİN SORULARA CEVAP VERMEDİ

  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin ise Akçakale'deki olayla ilgili yorum yapmayacağını belirterek, soruları cevapsız bıraktı.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir