Euro
10.7467
0.69%
Dolar
9.2611
0.91%
Altın
526.09
-0.78%
Borsa
1.41
-0.16%
Bitcoin
572.192
5.02%
19ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 19 C

  Kurtulmuş: Karikatürle Peygamber'e halel getiremezler

  Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, TGRT Haber televizyonunun canlı yayınında, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.
  • 15.01.2015 - 01:52
  Kurtulmuş: Karikatürle Peygamber'e halel getiremezler

  Kurtulmuş: Karikatürle Peygamber e halel getiremezler #1

  Fransa'daki terör saldırıları ve Charlie Hebdo karikatürlerinin yayınlanmasına tepkilerin sorulması üzerine Kurtulmuş, "Sayın Başbakanımızın Fransa'ya gitme kararı aslında siyasal olarak güçlü bir karardı" karşılığını verdi.

  İşte Kurtulmuş'un açıklamalarından ayrıntılar..

  "ÜÇ TANE ZİBİDİNİN KARİKATÜRÜ, PEYGAMBERE HALEL GETİRMEZ"

  "Üç tane zibidi karikatürle Peygambere hakaret etti diye Peygamberin ne gönlümüzdeki yerinde en ufak bir sarsılma olur ne de Hazreti Peygamberin o üstün varlığına en ufak şekilde halel gelmez. Ama bunun üzerinden Müslümanları tahkir etmek, bunun üzerinden İslam inancına birileri saldırmak isterse ona da müsaade etmeyiz"

  "CUMHURBAŞKANI, ANAYASAL YETKİLERİNİ KULLANIYOR"

  "Sayın Cumhurbaşkanımız anayasal yetkilerini toplayarak ister Bakanlar Kurulunu çağırır, ister Bakanlar Kuruluna kendisi gelir başkanlık eder. Anayasal bir hakkını kullanıyor. Buradan Sayın Cumhurbaşkanımız ile Başbakan arasında bir problem çıkarmaya, fitne üretmeye kalkanlar, boşuna buradan heveslenmesin, boşuna çalışmış olurlar"

  GÜLEN'İN İADESİ

  "Amerika'yla olan ilişkilerimiz çerçevesinde normal olan Türkiye'nin bu iade talebine Amerika'nın olumlu cevap vermesidir. Ama siyaseten nasıl davranırlar onu bilmiyoruz. Görünen o ki ABD de bir iadeyi gerçekleştirecek pozisyonda durmuyor ama Türkiye de talebinden vazgeçmeyecek"

  ÇÖZÜM SÜRECİ

  "Barışın tadını almış olanlar tekrar silahların ateşlenmesine müsaade etmez, Çözüm Süreci'nin garantisi Türkiye halkının tamamıdır artık"

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir