Dolar
6.8612
0.0014%
Euro
7.7611
0.1535%
Altın
1798.58
-0.2689%
Borsa
114808.56
-0.8506%
G. Altın
396.959
-0.248%
Bitcoin
63644.24
-0.0606%
27ºC
İstanbul
Güneşli 27 C
  Laik seçmen İhsanoğlu için tatilini böler mi

  Laik seçmen İhsanoğlu için tatilini böler mi

  İslamcı gelenekten gelen ve CHP'nin tabanında önemli bir yer edinen laik, ulusalcı ve Alevi seçmeni ikna etmesi gereken Ekmeleddin İhsanoğlu'nu zorlu bir süreç bekliyor..
  • 17.06.2014 - 10:11
  Laik seçmen İhsanoğlu için tatilini böler mi

  Laik seçmen İhsanoğlu için tatilini böler mi #1

  ENSONHABER.com/HABER ANALİZ CHP ve MHP'nin çatı adayı İslam alimi olarak tanınan Ekmeleddin İhsanoğlu olarak belirlendi. Adının açıklanmasından itibaren tartışmaların sürat kazandığı İhsanoğlu için CHP'nin tabanında geniş bir yer kaplayan, laik, ulusalcı ve Alevi seçmen oldukça rahatsız. 

  SEÇMENDEN DE VEKİLDEN DE TEPKİ VAR

  İhsanoğlu'nun adı duyulur duyulmaz tepkilerini sosyal medya üzerinden dile getiren seçmene CHP içinden bazı milletvekilleri de destek oldu. Nur Serter, Melda Onur ve Hüseyin Aygün gibi ismler CHP'yi siyasal İslam'a açılmaya çalışmakla suçladı.

  SEÇİM TATİLE DENK GELDİ

  CHP'lileri endişelendiren bir diğer konu ise Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin Ağustos ayına, yani yazlık beldelerin CHP seçmeni ile dolup taştığı zamana denk gelmesi..

  CHP SEÇMENİ TATİLİ BÖLECEK Mİ

  Seçimlerin yaz dönemine denk geldiği her seçimde bu tartışma da gündeme geliyor. AK Parti'nin seçmeni sandığa çekmek gibi bir sorunu gözükmezken, özellikle tatil beldelerini dolduran CHP seçmenini sandığa çekmek zor.

  CHP'nin önerisiyle çatı aday olarak belirlenen Ekmeleddin İhsanoğlu için, CHP'lilerin tatilini bölüp sandığa gideceğini düşünmek de oldukça zorlama bir yorum olur.

  Laik seçmen İhsanoğlu için tatilini böler mi #2

  KİM MÜJDAT GEZEN'İ SANDIĞA GÖTÜREBİLİR Kİ

  Müjdat Gezen gibi, sanatçı kimliğinin yanı sıra ulusalcı-laik kimliği ile de öne çıkan bir kişi, Türkbükü'nde tatilini yapıp hayranlarıyla vakit geçirmek varken, tatilini yarıda bölüp İslamcı bir aday için sandık başına gidecek mi. Bu soruların yanıtı almak için önümüzde 2 ay gibi uzun bir zaman var ancak CHP seçmeninin yaşam biçimini koruma konusunda ne kadar hassas olduğu düşünülürse, hele de bir İslamcı aday için böyle bir fedakarlık yapmayacağı şimdiden düşünülüyor. 

  Laik seçmen İhsanoğlu için tatilini böler mi #3

  Görüş Bildir