Dolar
7.8148
-0.0255%
Euro
9.1851
0.0697%
Altın
1896.47
-0.0816%
Borsa
1123.25
0.1855%
G. Altın
476.774
0.0499%
Bitcoin
84676.03
0.5059%
18ºC
İstanbul
Gök gürültülü sağanak yağış 18 C
  Levent Kırca vasiyetini yumuşattı

  Levent Kırca vasiyetini yumuşattı

  Levent Kırca daha önce açıkladığı vasiyetinin dilini yumuşattı.
  • 25.07.2012 - 14:00

  Levent Kırca vasiyetini yumuşattı #1

  Siyasi komedi türündeki oyun izleyenleri kahkahaya boğdu. Selim Gül'ün yazdığı tiyatro oyununda Kırca, geçmişten günümüze yaşanan siyasi olayları esprili bir dille ve taşlamalarla sergiledi.

  "OLACAK O KADAR'I İKTİDAR YAYINDAN KALDIRDI"

  Levent Kırca, Selim Gül'ün yazdığı 'Azınlık' adlı tiyatro oyunuyla Bodrum'da sahneye çıktı. CHP Bodrum İlçe Teşkilatı'nın katkılarıyla sahneye çıkan Kırca'ya, Bülent Demir ve Zafer Sabuncu görsel anlatımlarıyla eşlik etti. Bodrum Kalesi Kuzey Hendeği'nde sahnelenen ve büyük ilgi gören oyunu aralarında Bodrum Belediye Başkanı Vekili CHP'li Dursun Göktepe, CHP Bodrum İlçe Başkanı Okan Özsu, Bafa Belediye Başkanı CHP'li Zühra Dönmez de izledi. Kırca, 21 yıl boyunca televizyon ekranlarında yayınlanan 'Olacak O Kadar' adlı programının, iktidar tarafından yayından kaldırılması, gazetecilerin baskılarla görevlerine son verilmesini işledi. Kırca, oyun süresince Mustafa Kemal Atatürk'e, Cumhuriyet'e bağlılığını dile getirerek, engel olanların karşısında duracaklarını vurguladı.

  "SIK SIK SİLİVRİ'YE GİDİYORUM"

  Oyununda Silivri Cezaevi'nde yatan gazetecilere de değinen Kırca duygulu anlar yaşattı. Kırca, "Her fırsatta Silivri'ye gidiyorum. Sık sık duruşmalara katılıyorum. Mahkeme salonlarında arkadaşlarımı görüyorum ve onlara moral vermeye çalışıyorum. Ben sizlerin karşısında onların dili oldum, haklılar haksızlıklarını anlatana, oradan çıkana kadar da yanlarında olacağım" dedi.

  GELSİNLER Mİ GELMESİNLER Mİ

  Kırca, devlet sanatçısı olduğunu hatırlatıp öldükten sonra devlet töreni yapılmamasını vasiyet ettiğini belirterek, "Cumhuriyet'e, Atatürk'ün bizlere armağan ettiği ilkelere sahip çıkın yeter. İktidar partisinden de cenaze törenime kimse gelmesin. Bunu da vasiyetime eklemeli mi eklememeli mi bilemedim" dedi.

  Levent Kırca daha önce yapmış olduğu açıklamada iktidar partisinden kimsenin cenaze törenine katılkmamasını vasiyet etmişti. Kırca dünkü gösterisinde bu gösteriyi izleyenlere 'gelsinler mi gelmesinler mi' şeklinde bir soru yöneltti.

  DAHA ÖNCE DE VASİYET ETMİŞTİ

  Kırca daha önce yapmış olduğu açıklamada, "Buradan İzmirlilere de sesleniyorum, çocuklarıma, yakınlarıma vasiyet ettim. Eğer ben ölürsem cenazeme hükümeti temsilen kimse katılmasın." demişti.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir