Dolar
6.8654
0.067%
Euro
7.7587
-0.2122%
Altın
1804.21
-0.2769%
Borsa
115793.59
-2.4588%
G. Altın
397.764
-0.2877%
Bitcoin
63245.53
-1.7932%
25ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 25 C

  Loğoğlu: İhsanoğlu'na herkes gönlünden kopanı verecektir

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu, Ekmeleddin İhsanoğlu’nun cumhurbaşkanı seçilmesini isteyen herkesin seçim kampanyasına destek olmak için gönlünden ne koparsa onu vereceğini söyledi.
  • 26.06.2014 - 17:31
  Loğoğlu: İhsanoğlu'na herkes gönlünden kopanı verecektir

  Loğoğlu: İhsanoğlu'na herkes gönlünden kopanı verecektir #1

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve beraberindeki heyet, cumhurbaşkanlığı seçimleri ile ilgili görüşmelerde bulunmak için Almanya’ya gitti. CHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu, ziyaret öncesi Kılıçdaroğlu’nun yerine açıklama yaptı. Atatürk Havalimanı VIP Salonu’nda gazetecilere konuşan Loğoğlu, Kılıçdaroğlu’nun yakın geçmişte yaptığı ikinci Almanya ziyareti olacağını söyledi.

  ''YURTDIŞINDA BİR GEZİ YAPMAYI ARZU EDEBİLİR''

  Bu ziyaretin aynı zamanda CHP’nin desteklediği cumhurbaşkanı adayının belirlenmesinden sonra yapılacak ziyaret olması sebebiyle ayrı bir özellik taşıdığını ifade eden Loğoğlu, “Adayımızı tanıtacak söylemler, hazırlıklarımız, broşürlerimiz var. Bunları da beraberimizde götürüyoruz. Adayımızın durumu iyice resmileştikten sonra ve programı elverdiği taktirde yurtdışında bir gezi yapmayı arzu edebilir diye düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

  “SİYASETÇİLERİ BİLE SİYASET BUNALTMIŞTIR”

  Ekmeleddin İhsanoğlu’nun siyaset dışı bir kişi olduğu yönündeki eleştirilerin hatırlatılması üzerine Loğoğlu, “Özellikle bunu Ekmeleddin İhsanoğlu’nun adaylığını güçlendiren bir faktör olarak görüyorum. Bir noktada evet Türkiye’de siyaset her zaman olacaktır. Siyaset artık insanlarımızı bunaltmıştır. Siyasetçilerimizi bile siyaset bunaltmıştır. Siyaset üstü veya siyaset dışı bir adayın Ekmeleddin İhsanoğlu gibi bir adayın ortaya çıkmasını vatandaşlarımız bir fırsat olarak görecektir” ifadesini kullandı.

  ''HERKES GÖNLÜNDEN NE KOPARSA ONU VERECEKTİR''

  Loğoğlu, İhsanoğlu’nun seçim kampanyasındaki parayı nasıl temin edeceği yönündeki soru üzerine ise şöyle konuştu: “Herkes gönlünden ne koparsa onu verecektir. Ekmeleddin İhsanoğlu’nun cumhurbaşkanı seçilmesini isteyen her vatandaş, cebinde biraz gücü olan her vatandaş bu seçim sürecine maddi katkı, bağış yaparak ilgi gösterecektir. Bu ilk tabii ki, ilk defa olacaktır. Ben Türk halkının cömert olduğunu düşünüyorum. Seçecekleri cumhurbaşkanının maddi nedenlerle sıkıntı çekmemesi gerektiğini düşüneceklerini zannediyorum. Onun için bunun bir sıkıntı olmayacağını düşünüyorum.”

  ''SEÇİLECEK KİŞİ HALKIN CUMHURBAŞKANI OLACAKTIR''

  “Cumhurbaşkanını halkın seçmesini önemsiyor musunuz?” sorusu üzerine ise Loğoğlu, bunu çok önemsediğini, milletvekillerinin bile halkın seçtiği milletvekilleri olmadığını aktardı. Milletvekillerinin parti yönetiminin, parti genel başkanlarının seçtiği insanlar olduğunu belirten Loğoğlu, “O bakımdan devletin başına oturacak cumhurbaşkanının doğrudan halk tarafından yurtiçinde, yurtdışında yaşayan vatandaşlarımız tarafından seçilmesi o makama oturan insanın halka karşı bağlılığını, sorumluluğunu artıracak, halkın cumhurbaşkanı olacaktır” dedi.

  Loğoğlu, Ekmeleddin İhsanoğlu’nun milletvekilleri, parti meclis üyeleri ve daha da önemlisi tabanları tarafından destekleneceğini sözlerine ekledi.

  Görüş Bildir