Petrol
113.19
2.85%
Euro
17.8272
-2.47%
Dolar
16.8844
-2.70%
Altın
992.35
-2.31%
Borsa
2554
0.43%
Bitcoin
363.715
0.53%
22ºC
İstanbul
Çok bulutlu 22 C

  Madenden çıkan işçi ölümden kurtuluşunu anlattı

  Soma'da patlamanın meydana geldiği anda madende bulunan işçi Özcan Cüce, canlı yayında madende yaşanan facia anlarını anlattı. Cüce, "Ölenler yanımızdaydı" dedi, hayata nasıl tutunduğunu aktardı.
  • 14.05.2014 - 10:04
  Madenden çıkan işçi ölümden kurtuluşunu anlattı

  Madenden çıkan işçi ölümden kurtuluşunu anlattı #1

  Soma'daki madende temiz havayı keserek kurtulmayı başaran işçi Özcan Cüce, Habertürk TV'ye madende yaşadığı facia anlarını anlattı. Bulundukları galeride 143 kişi olduklarını ifade eden Cüce, 70-80 kadar işçinin içeride kaldığını söyledi.

  "ÜÇ DÖRT SAAT HAVADA DURDUM"

  Dumana maruz kaldıklarını ifade eden Cüce, "İleri geri kaçanlar kaçtı diğerleri kaldı. Diğer taraflarda ne olduğunu bilmiyoruz. Havayı kestim havada durdum. Basınçlı havalar var. Çakıyla onları kestim. 3 -4 saat havada durdum. Ailemiz geldi gözümüzün önüne... Bol bol dua edip durduk. Orada başka yapacak bir şey yok. Ölen arkadaşlarımızı gördüm. Ölen arkadaşlarımız bizim yanımızdaydı zaten.

  Madenden çıkan işçi ölümden kurtuluşunu anlattı İZLE

  "AMİRLER YANLIŞ YÖNLENDİRDİ"

  Amirlerin de yanlış yönlendirmeleri oldu. Havanın geldiği yöne doğru yönlendirdiler işçileri... Ayağın içinde kaldı adamlar. Bir kısmı geldikleri istikamete geri dönüp öyle kurtuldular... Benim bulunduğum tarafa doğru gelenlerin hiçbiri kurtulmadı. Tam vardiya çıkışıydı. Çıkacaktık artık ocaktan. Pis havaya denk geldik. Ne ileri gidebildik ne geri... Orada telefonlar çekmiyor. Yardım isteyeceğiniz bir imkanınız da yok. Ulaşabileceğiniz bir yer yok. Çıkabileceğiniz bir yer yok. Ortada hapissiniz. Yaklaşık 80 kişi vardı madende... Herkes bölüm bölüm ayrı ayrı...

  "CAN ÇEKİŞİYORLARDI"

  Yangının olduğu tarafa dolaştım. Baktım bant yanıyordu. Ben çıkarken yangın henüz sönmemişti. Tekrar geriye döndük havalandırmaya öyle çıktık. Nefesimiz kesilince maskelerimizi taktık. Sonra havanın önüne attım kendimi... Öyle durdum. Benim yanımdan arkadaşlar geçti. 15-20 kişi... Arkadaşlar dumanın üstüne gidiyorsunuz gitmeyin dedim. Temiz bildiğiniz bir yer varsa öyle gidelim dedim. Hepsi yanımdan geldi geçti, geldi geçti, tek ben kaldım. Onların hepsi yolda serilip kaldı. Can çekişiyorlardı. 20 kişi filan orda kaldı" şeklinde konuştu.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir