Euro
10.1663
0.51%
Dolar
8.6695
0.2%
Altın
492.04
0.02%
Borsa
1.407
0%
Bitcoin
380.251
4.30%
14ºC
İstanbul
Yağmur 14 C

  Mahir Ünal'dan Sultanahmet saldırısıyla ilgili açıklama

  Hollanda'da katıldığı fuarda konuşan Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, Sultanahmet saldırısına değindi.
  • Ajanslar
  • 12.01.2016 - 20:47
  Mahir Ünal'dan Sultanahmet saldırısıyla ilgili açıklama

  Mahir Ünal dan Sultanahmet saldırısıyla ilgili açıklama #1

  Avrupa'nın ve Hollanda'nın en büyük turizm fuarlarından "Utrech Turizm Fuarı"nın 46'ncısı binlerce ziyaretçisine kapılarını açtı.

  Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, bugün Hollanda'da açılan uluslararası Utrecht Turizm Fuarı’nda yaptığı açıklamada, terörün amacının insanları korkutmak olduğunu söyledi.

  "DÜNYANIN NERESİNDE OLURSA OLSUN TERÖRÜN AMACI AYNIDIR"

  "Dünyanın her neresinde olursa olsun, ister Londra’da, ister Paris’te, ister New York’ta ister İstanbul’da terörün amacı aynıdır" diyen Ünal, şöyle konuştu:

  TERÖR BUGÜN SADECE İSTANBUL'U VURMADI

  "Ülkemizde hepimizi üzen bir terör olayına şahit olduk. Terör bugün sadece İstanbul’u vurmadı. Terör bugün Paris’i bir kez daha vurmuştur. Londra’yı bir kez daha vurmuştur. İnsanlığı, özgürlüğü, üzerinde yükseldiğimiz değerleri bir kez daha vurmuştur. Bu açıdan özellikle bütün dünya medyasını Paris saldırısı sonrası gösterilen hassasiyeti bu saldırı sonrasında da bu göstermeye davet ediyorum.

  Çünkü 129 kişinin hayatını kaybettiği Paris saldırısında eşini kaybeden Fransız Antoine Leiris’in çocuğuna yazdığı o duygulu mektupta söylediği sözleri buradan terörü ve bu terörist eylemi gerçekleştirenlere aynı şekilde ben de tekrar etmek istiyorum. 'Bizim korkmamızı, etrafımıza şüphe ile yaklaşmamızı, güvenliğimizi için özgürlüğümüzü tehlikeye atmamızı istiyorsunuz. Kaybettiniz. 17 aylık çocuğumla ben size inat yaşamaya devam edeceğim' diyordu Antoine Leiris."

  TERÖRİSTLER ASLA BAŞARILI OLAMAYACAK

  Ünal, amacı amaçları insanları korkutmak, özgürlüklerinden vazgeçirmek ve bir şiddet sarmalının içerisine çekmek olan teröristlerin asla başarılı olamayacağını kaydetti. İstanbul’un tıpkı Paris ve Londra gibi bütün insanların büyük bir keyifle dolaştıkları, gezdikleri dünyanın incisi bir şehir olduğuna dikkati çeken Ünal, şu ifadeleri kullandı:

  Mahir Ünal dan Sultanahmet saldırısıyla ilgili açıklama #2

  “O yüzden burada bulunan bütün misafirlerimizi, sektör temsilcilerimizi bu terörist eyleme karşı işbirliğine, birlikte dayanışmaya, birlikte karşı durmaya, İstanbul saldırısını gerçekleştirenlerin hedeflerine ulaşmamaları için daha hassas davranmaya davet ediyorum. Çünkü İstanbul’da Paris gibi, Londra gibi bütün insanların büyük bir keyifle dolaştıkları, gezdikleri dünyanın incisi dediğimiz nadide bir şehrimiz.

  GÜVENLİK İÇERİSİNDE İSTANBUL'A GELEBİLİRSİNİZ

  Terör ve terör olaylarının amacına ulaşmaması için Antoine Leiris’in dediği gibi korkmadan, özgürlüğümüzü herhangi bir şekilde feda etmeden, güvenlik içerisinde İstanbul’a gelebilirsiniz. Türkiye sizin evinizdir. Türkiye güvenliğinizin hiç bir şekilde tehlikede olmayacağı bir ülkedir ve biz terörle mücadele eden ve terörün amacına ulaşmaması için gayret gösteren Fransa gibi, İngiltere gibi, Hollanda gibi, Belçika gibi tüm ülkelerle birlikte teröre ve terörizme karşı mücadelemizi sürdüreceğiz.”

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir