Euro
10.1183
1.34%
Dolar
8.3833
0.94%
Altın
481.32
1.01%
Borsa
1.345
1.1%
Bitcoin
407.950
-9.70%
18ºC
İstanbul
Bulutlu 18 C

  Maliye Bakanı Şimşek'in fotoğraf merakı

  Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, nereye giderse gitsin yanından fotoğraf makinesini ayırmıyor.
  • 28.04.2013 - 14:06
  Maliye Bakanı Şimşek'in fotoğraf merakı

  Maliye Bakanı Şimşek in fotoğraf merakı #1

  Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, profesyonel fotoğrafçılığa merak sardı. Bu konuda ders de alan Şimşek, bulduğu her fırsatta deklanşöre basıyor. Zaman gazetesinden Ali Ünal ise, bunu haberleştiren isim.

  Profesyonel fotoğrafçılık eğitimi de alan Bakan’ın memleketinde çektiği fotoğraflar Batman’ın tanıtım kitapçığında kullanılacak.

  Maliye Bakanı Şimşek'in objektifinden

  Şimşek, fotoğraf makinesini yurtiçi ve dışı ziyaretlerinde yanından ayırmıyor. Ağırlıklı olarak doğa fotoğrafları çeken Şimşek’in memleketinde çektiği kareler Batman’ın tanıtım kitabında kullanılacak.

  ÇEVRE SORUNLARI ÖN PLANDA

  Maliye Bakanı, memleketinin tanıtıma katkıda bulunacak olmasından büyük mutluluk duyduğunu söylüyor. Özellikle çevre sorunlarına dikkat çekecek fotoğraflar üzerine çalışan Şimşek’in ilk işi memleketini ve Anadolu kırsalını fotoğraflamak olmuş. Profesyonel fotoğrafçılığa ilk adımı atan Şimşek, bu alanda kendisini daha fazla yetiştirmek istediğini söylüyor.

  TENİSİN YERİNİ FOTOĞRAFÇILIK ALDI

  Hazine’den sorumlu Devlet Bakanlığı görevinin ardından Maliye Bakanlığı koltuğuna oturan Şimşek, spora, özellikle futbola düşkünlüğüyle biliniyordu. Tenis de oynayan bakan için şimdilerde fotoğrafçılık daha ağır basıyor. Son zamanlarda bulduğu her fırsatta fotoğraf çekiyor.

  TANINMAMAK İÇİN İMAJ DEĞİŞTİRİYOR

  Bakan’ı fotoğraf makinesi ve yeleğiyle gören vatandaşlar tanıyamıyor. O da zaten tanınmamak için bere takıyor, mont giyiyor. Çünkü fotoğraf karesine giren insanların doğal halleriyle olmasını istiyor.

  BAKAN ŞİMŞEK'İN EKİPMANI

  Basın toplantılarından sonra foto muhabirleriyle uzun sohbetler eden, hatta çektikleri fotoğrafları inceleyen Şimşek’in çok iyi bir fotoğraf ekipmanı var: Nikon D800 Bady, Nikon 70-200 mm F:2.8 VR ll, Nikon 24-70 mm F:2:8 Lens, Nikon 16-35 F:4 Lens ve Nikon SB 900 Flash.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir