Petrol
82.79
0.05%
Euro
17.7377
0.02%
Dolar
18.4511
-0.13%
Altın
962.93
-0.01%
Borsa
326
-0.65%
Bitcoin
355.550
2.01%
19ºC
İstanbul
Açık 19 C

  Maltepe askeri birliklerinin taşınması sürüyor

  İstanbul 2. Zırhlı Tugay Komutanlığı'ndaki leopard A2-4 tankların İslahiye'ye sevkiyatı devam ediyor.
  • Ajanslar
  • 04.09.2016 - 17:36
  Maltepe askeri birliklerinin taşınması sürüyor

  İstanbul'un Maltepe ilçesindeki 2. Zırhlı Tugay Komutanlığı General Nurettin Baransel Kışlası'nda bulunan tank ve zırhlı araçların taşınması sürüyor. Tank ve zırhlı araçlar PYD kontrolündeki Meydani Ekbez bölgesinin karşısında bulunan Gaziantep'in İslahiye ilçesine taşınıyor.

  Maltepe askeri birliklerinin taşınması sürüyor #1

  Maltepe askeri birliklerinin taşınması sürüyor VİDEO

  İSTANBUL'DAN GAZİANTEP'E SEVK

  FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminin ardından şehir merkezlerinde bulunan kışlaların taşınması kararı alınmış ve hazırlıklara başlanmıştı. İstanbul Maltepe'de bulunan 2. Zırhlı Tugay Komutanlığı General Nurettin Baransel Kışlası'ndaki tank ve zırhlı araçlar, PYD kontrolündeki Suriye'nin Meydani Ekbez bölgesinin karşısında bulunan Gaziantep'in İslahiye ilçesine getirilmeye devam ediyor.

  Maltepe askeri birliklerinin taşınması sürüyor #2

  FIRAT KALKANI İÇİN GÖNDERİLDİLER

  Maltepe'den yola çıkan üçüncü gruptaki leopard tank ve zırhlı araçlar karayolu ile Kocaeli'nin Köse köyüne götürülüp, oradan da demiryolu ile İslahiye'ye geldi. Trenle ilçeye ulaşan A2-4 tankları burada vagonlardan indirilerek, 106 topçu alay komutanlığı kışlasında yerini aldı. Bu arada İstanbul Maltepe 2. Zırhlı Tugay Komutanlığı Nurettin Baransel Kışlası'ndan getirilen tank kurtarıcıların bu Sabah erken saatlerde karayolu ile Suriye sınırda Fırat Kalkan operasyonunda bulunan birliklere gönderildiği belirtildi.

  Sevkiyatın Kurban Bayramı öncesinde tamamlanması hedeflenirken, tank ve zırhlı araçların bir kısmının Suriye sınırında konuşlandırılacağı, ihtiyaca göre sınır hattındaki birliklere dağıtılacağı belirtildi.

  Maltepe askeri birliklerinin taşınması sürüyor #3

  Maltepe askeri birliklerinin taşınması sürüyor #4


  Görüş Bildir