Petrol
96.8
0.22%
Euro
18.1822
-0.43%
Dolar
18.0992
0.11%
Altın
1.018
-0.31%
Borsa
302
0.00%
Bitcoin
393.638
-7.77%
29ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 29 C

  Mansur Yavaş: Bir oyun bile arkasında duracağız İZLE

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na yeniden seçilen Melih Gökçek'in dün mazbatasını almasının ardından Mansur Yavaş bunu kabullenmemeye devam ediyor.
  • 06.04.2014 - 15:12
  • Güncelleme : 06.04.2014 - 15:12
  Mansur Yavaş: Bir oyun bile arkasında duracağız İZLE

  Mansur Yavaş: Bir oyun bile arkasında duracağız İZLE #1

  CHP'nin Ankara adayı eski ülkücü Mansur Yavaş, sıkça düzenlediği basın toplantısında gazetecilere yine "bir oyun bile arkasında duracağız" dedi.

  Mansur Yavaş: Bir oyun bile arkasında duracağız İZLE

  "HUKUKİ HAKKIMIZI KORUYACAĞIZ"

  Ankara’nın oyuna ve iradesine sahip çıkmak bizim kutsal görevimizdir. Demokrasimiz üzerine düşen kara gölgenin kalkması için toplanmış bulunuyoruz. Ankara’nın iradesine vurulan darbenin ortadan kalması için hukuki hakkımızı koruyacağız. Bu ülke demokrasi tarihinde böylesine tartışmalı bir seçim yaşamamıştır. Bu mücadele baştan beri makam mücadele değil ayrıştırıcı anlayışın Türk siyasetinden tasfiyesi mücadelesidir. Sandıkta kazandığımızı kirli masalarda zulalarda almak isteyenlere karşı koyacağız. Alın teri şaibeyi yenecek siyasi, kapkaça karşı direnenler kazanacaktır.

  "BAKIN ORADA 16 DEFA SAYILDI, İPTAL ETTİLER"

  Bazı seçim bölgelerinde 16 defa oyların sayılmalarına iptallere kara verilirken Türkiye’nin başkenti en şaibeli seçim ev sahipliği yapmıştır. Kazanma uğruna her şeyi mübah gören anlayış yüzünden sadece Ankara değil Türkiye kaybedecektir.

  "TUTARSIZ 710 TUTANAK VAR"

  Şeffaflık ve meşruiyet amacıyla olağanüstü itiraz hakkımızı kullanarak bugün YSK'na başvuruyoruz. Seçim gününden bu yana tüm tutanaklar çok detaylı şekilde incelenmiştir. Tutarsız olan 710 adet tutanak vardır. Elimizdeki tutanakları; YSK'nun elindeki tutanakların dijital olarak partilerin erişimine açılması sayesinde karşılaştırmalı inceledik. Kanunda belirtilen sandık tutanakları kurallarına uygun olmayan pek çok tutanak bulunmaktadır. Mühür ve imza eksiklikleri yer almaktadır.

  "SEÇİMİN TEKRARI KARARININ ÇIKMASINI BEKLİYORUZ"

  Muhtar pusulalarının farklı zarflara konulması bazı bölgelerde geçerli sayılırken bazılarında geçersiz sayılmıştır. Ankaralılar'ın iradesi sandığa doğru yansımamıştır, YSK'nın bu durumu tarafsızca değerlendirip seçimin tekrarına karar vermesini bekliyoruz. Yasaların ilgili maddelerine dayanarak ve elimizdeki delilleri kullanarak birazdan Yüksek Seçim Kurulu'na başvuracağız.

  "HER BİR OYUN PEŞİNDEYİZ"

  Bu seçimdeki şaibelerin ortadan kaldırılamaması önümüzdeki seçimlere de şüphe ve güvensizlik olarak yansıyacaktır. Her bir oyun peşindeyiz, YSK'nun talebimizi reddetmesi halinde Anayasa Mahkemesi ve İnsan Hakları Mahkemesi'ne kadar gideceğiz. YSK'nın emsal kararları bulunmaktadır. Ankara seçimine dair elimizde yer alan bilgiler seçimin iptali için yeterli görünmektedir.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir