Dolar
7.8891
0.0228%
Euro
9.3474
0.1006%
Altın
1825.92
-0.5587%
Borsa
1314.25
0%
G. Altın
462.807
-0.6064%
Bitcoin
144211.41
-0.3042%
7ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 7 C
  BDP'li Önder ile Bakan Şahin arasında gerginlik - Video

  BDP'li Önder ile Bakan Şahin arasında gerginlik - Video

  Sırrı Süreyya Önder'in "Bölgede ağzından yellenen valileriniz.." sözleri Genel Kurul'da gerginliğe neden oldu.
  • 13.12.2012 - 20:20

  BDP li Önder ile Bakan Şahin arasında gerginlik - Video #1

  TBMM Genel Kurulu'nda İçişleri Bakanlığı'nın 2013 yılı bütçesi görüşmeleri devam ediyor. BDP adına söz alan İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, 'BDP siyaset yapmıyor' eleştirilerine tepki gösterdi.

  BDP'li bir vekilin polisten gaz yemesinin artık doğal geldiğini ileri süren Önder, "Bir BDP'li vekil gaz yemeden seçmenine bir tek gaz yedirmez, kenara çekilmez, onun meydana gelmemesi için her şeyi yapar ama o gaz yenilecekse en önce o yer. Siyaset böyle yapılır" diye konuştu.

  "BÖLGEDE AĞZINDAN YELLENEN VALİLERİNİZ, YÖNETİCİLERİNİZ KOL GEZERKEN..."

  Kürtlerin özgür bir hayat sürdüğünü çünkü sistemin bir adım daha dışına çıktıklarını söyleyen Önder, "Sistemin dışına çıkana zulüm kâr etmez. Dibin dibinin dibi, Kürt'ün en yoksulu bu harekete sürekli can suyu veriyor. Çünkü siz kardeşlik derken, bölgede ağzından yellenen valileriniz, yöneticileriniz kol gezerken...'OHAL kalkmış' diyorsunuz, 'BDP siyaset yapmıyor' diyorsunuz, peki el insaf, size düşer bunun altını aramak. Bakanlık burada, yetkilileri burada, Diyarbakır'da, İstanbul'da seçildiğimiz günden bugüne izinsiz, ki izin almak bile saçma, bir tek toplantı yapamadık, bir tek basın açıklaması yapamadık. Bu mu 'BDP siyaset yapamıyor'. 'Şiddetle arasına mesafe koyacak'mış; bununla mı koyacak? Siz siyasete alan açmazsanız, bu alan bir polisin zırhı ya da bir TOMA'nın süpürgesi mesafesinde olursa Kürt'ten neyi bekliyorsunuz, BDP'den neyi bekliyorsunuz? Bir tek şunu murat ediyorsunuz; 'dokunulmazlıkla, hapisle korkuturuz' diyorsunuz. Bitmedi KCK operasyonu, çünkü BDP'ye oy veren bütün Kürtler bitmeden de biteceği yok" diye konuştu.

  ÖNDER: AĞZINDAN YELLENEN VALİLER..

  BDP li Önder ile Bakan Şahin arasında gerginlik - Video #2

  BAKAN ŞAHİN'DEN TEPKİ

  Bunun üzerine İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, 'Sen benim valime söylediğin sözü düşün' diye tepki gösterdi. Önder ise, "Senin valin ağzından yelleniyor. Bak şu sıra (BDP) 118 sene hapis yatmış, görmediği işkence kalmamış. Bununla olmaz, başka bir şey bul" karşılığını verdi. Şahin'in, "Terbiyeli olmak lazım" sözleri üzerine Önder, "İşgal altındaki bir yerde olur bu manzaralar. Ben terbiyeyi bilirim" dedi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir