Euro
15.0882
-0.94%
Dolar
13.5192
-0.96%
Altın
777.5830
-1.33%
Borsa
1983
-0.73%
Bitcoin
515.907
0.87%
4ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 4 C

  Meclis'te döneklik tartışması

  CHP'li Muharrem İnce: "PKK ile görüşülüyor iddiası namussuzluktur, deyip görüştüğünüz ortaya çıktı"
  • 13.11.2012 - 22:36
  Meclis'te döneklik tartışması

  Meclis te döneklik tartışması #1

  CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ı "Turgutlu'da iftar sofrasında 'bizim PKK ile görüştüğümüzü söyleyenler, namussuzdur, alçaktır' deyip sonra görüştüğünüz ortaya çıkarsa bu bir siyasi dönekliktir" sözleriyle eleştirdi.

  TBMM Genel Kurulu'nda, Arınç'ın konuşmasında partisine yönelik sataşma bulunduğu gerekçesiyle söz alan CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, ömründe hiç parti değiştirmemiş biri olarak konuştuğunu söyledi.

  Ancak bu parlamentoda parti değiştirenlerin bulunduğunu ifade eden İnce, özetle şu ifadeleri kullandı:

  "DÖNEKLİK KAVGASI"

  ''Bizde de var, başka partilerde de var. Ama siyasi dönek olmak için parti değiştirmek şart değildir. Örneğin 'temel kanun için iktidarda farklı muhalefette farklı konuşursanız, siz bir siyasi döneksiniz' demektir. Diyarbakır Emniyet Müdürü ile ilgili ilk çıkışınıza Başbakan engel olursa dönekliğiniz tescil edilmiş olur. Turgutlu'da iftar sofrasında 'bizim PKK ile görüştüğümüzü söyleyenler, namussuzdur, alçaktır' deyip sonra görüştüğünüz ortaya çıkarsa bu bir siyasi dönekliktir. Sayın Arınç bunları çok iyi bilirsiniz. Korkma lafına gelince biz bir başka partinin, o arkadaşın da suçu yok, onun üzerine attı, bir kişiden falan korksaydık, biz sizin 326'nızdan korkardık. Biz sizin devletinizin gücünden korkardık. Üstümüze saldığınız polislerden korkardık. Dinlediğiniz telefonlardan korkardık, işadamlarına gönderdiğiniz maliyecilerden korkardık. Sayın Arınç biz ne bir milletvekilinden, ne AKP grubundan, biz bir tek Allah'tan korkarız.'


  Görüş Bildir