Petrol
111.57
-0.05%
Euro
17.4699
-0.05%
Dolar
16.7472
-0.04%
Altın
975.78
-0.03%
Borsa
2444
-1.57%
Bitcoin
322.777
-0.14%
21ºC
İstanbul
Açık 21 C
  Meclis'te İYİ Parti ile HDP arasında 'Öcalan' tartışması

  Meclis'te İYİ Parti ile HDP arasında 'Öcalan' tartışması

  İttifak görüşmeleri süren CHP-HDP ve İYİ Parti'nin 'Öcalan' çatlağı oluştu. Genel Kurul'da görüşmeler sürerken HDP'den 'Sayın Öcalan' konuşması gelince İYİ Parti'den tepki yükseldi.
  • Haber Merkezi
  • 29.11.2018 - 09:32

  Meclis Genel Kurulunda, Çevre Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'nin görüşmeleri sürerken ittfak görüşmeleri süren İYİ Parti, CHP ve HDP arasında "Sayın" tartışması yaşandı.

  HDP'Lİ VEKİL ÖCALAN'A "SAYIN" DEDİ

  Teklifin 14. maddesinde verilen önerge üzerinde söz alan HDP Şırnak Milletvekili Hüseyin Kaçmaz, Hakkari Milletvekili Leyla Güven'in tutuklu olması ve bazı gözaltılarla ilgili eleştirilerde bulunurken terör örgütü elebaşı Öcalan ile ilgili "sayın" ifadesini kullandı.

  Meclis te İYİ Parti ile HDP arasında Öcalan tartışması #1

  İYİ PARTİ'DEN "SAYIN DİYEMEZSİNİZ" TEPKİSİ GELDİ

  Bu sözlere yanıt veren İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, dünyanın hiçbir meclisinde bir terörist için "sayın" ifadesinin kullanılmayacağını söyledi: Sayın Başkan, dünyanın hiçbir meclisinde bir terörist için “sayın” ifadesi kullanılmaz, net altını çiziyorum.

  Türkkan'ın sözlerinin ardından AK Parti ve İYİ Parti sıralarından alkışlar yükseldi.

  Bu ifadeyi ısrarla kullananlara karşı her defasında tepkilerini iletmeye devam edeceklerini vurgulayan Türkkan ve İYİ Parti'li bazı milletvekilleri ile HDP'li milletvekilleri arasında karşılıklı laf atmalar yaşandı.

  Meclis te İYİ Parti ile HDP arasında Öcalan tartışması #2

  "ARTİSTLİK YAPMAYIN, OTURUN YERİNİZE"

  Türkkan'ın, HDP Grubuna doğru "Artistlik yapmayın, oturunuz yerinize. Sayın mayın yok burada. Teröriste 'sayın' diyemezsiniz. Aklınızı başınıza devşirin. Hadi yürü." diye bağırdığı duyuldu.

  Meclis te İYİ Parti ile HDP arasında Öcalan tartışması #3


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir