Euro
10.0365
-0.32%
Dolar
8.4381
-0.21%
Altın
492.59
-0.93%
Borsa
1.393
0.09%
Bitcoin
346.795
5.10%
30ºC
İstanbul
Açık 30 C
  Meclis'te Kemalist diktatörlük kavgası

  Meclis'te Kemalist diktatörlük kavgası

  BDP'li Tan'ın 'Kemalist diktatörlük' sözleri TBMM'yi gerdi..
  • 29.02.2012 - 15:21

  Meclis te Kemalist diktatörlük kavgası #1

  BDP'li Altan Tan'ın TBMM Genel Kurulu'ndaki 'Kemalist Diktatörlük ' sözleri Meclis'te tansiyonu iyice yükseltti. CHP ve MHP sıralarından Altan Tan'a çok sert tepkiler geldi.

  'KEMALİST DİKTATÖRLÜĞÜN HUYU BU'

  1915 olayları, Hocalı ve Saraybosna'daki katliamların aynı vicdanla kınanması gerektiğini belirten Tan, 'Bir arkadaşımız rahmetli İskilipli Atıf Hoca'yı İngiliz ajanlığıyla ve vatan hainliğiyle suçlamaya kalktı. Bunu esefle kınıyorum. İskilipli Atıf Hoca, mazlum ve mağdur bir Müslümandır. Kemalist diktatörlüğün katlettiği on binlerce insandan sadece biridir. Onun da anısı önünde rahmetle eğiliyorum, Allah'tan rahmet diliyorum. Kemalist diktatörlüğün bir huyu var; öldürüyor, asıyor, işkence kuruyor ve ondan sonra da 'İngiliz ajanı' diyor' diye konuşunca olanlar oldu.

  KARE KARE O ANLAR

  CHP'Lİ VEKİL TAN'IN ÜZERİNE YÜRÜDÜ

  CHP ve MHP sıralarında Tan'a tepkiler gelirken CHP İstanbul Milletvekili Ferit Mevlüt Aslanoğlu, ''Nasıl konuşuyorsun? Sen o insanların sayesinde buradasın. Kurtuluş Savaşı'na dil uzatıyorsun'' diye bağırdı. Aslanoğlu, kendisine ''eski çamlar, bardak oldu'' diyen Altan Tan'ın üzerine yürüyünce araya bazı CHP'li ve AK Parti'li milletvekilleri girdi. Tartışmalar üzerine Meclis Başkanvekili oturuma ara verdi.

  İşte Meclis'teki o anlar 

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir