Petrol
85.5
0.74%
Euro
17.743
0.30%
Dolar
18.5082
0.32%
Altın
968.38
0.26%
Borsa
3275
0.29%
Bitcoin
356.500
-5.05%
19ºC
İstanbul
Hafif yağmur 19 C

  Meclis'te Suriye için tezkere hazırlığı

  Türk jetinin düşürülmesinin ardından bazı milletvekilleri Suriye'ye karşı tezkere hazırlığında bulunduğu iddia edildi.
  • 27.06.2012 - 18:11
  Meclis'te Suriye için tezkere hazırlığı

  Meclis te Suriye için tezkere hazırlığı #1

  Suriye'nin Türk askeri jetini düşürmesinin ardından iki ülke arasında gerilimin iyice artması ve sınır ötesi operasyon olasılığının gündeme gelmesi üzerine, Meclis'te milletvekillerinden tezkere için imza toplanıyor...

  Meclis Başkanı Cemil Çiçek'in parlamentoyu olağanüstü toplantıya çağırması halinde, üç gün içinde Genel Kurul'un toplanması ve sınır ötesi operasyon tezkeresinin görüşülmesi bekleniyor.

  MECLİS TEYAKKUZDA

  Meclis'in kapanmasına sayılı günler kala, Meclis Suriye konusunda teyakkuza geçti. Meclis'in kapanması ile bölgelerine dönecek olan milletvekillerine yakın merkezlere yakın olmaları uyarısı da yapıldı. Suriye'ye olası bir sınır ötesi operasyon kararı alınması halinde, TBMM'nin derhal toplantıya çağrılması gündeme gelecek. Meclis Başkanı Cemil Çiçek'in parlamentoyu olağanüstü toplantıya çağırması durumunda Genel Kurul'un 3 gün içinde toplanması gerekiyor.

  Bunun sağlanabilmesi için AK Parti yönetimi milletvekillerinden imza alırken, diğer parti milletvekillerinden de imza toplanması çalışmaları devam ediyor.Meclis tatile girmeden önce Lübnan'da Birleşmiş Milletler'in denetiminde görev yapan Türk askerinin görev süresinin uzatılması tezkeresi de Genel Kurul gündemine gelecek. Görüşmelerde, Suriye krizinin yeniden ele alınması bekleniyor.Tezkereyle sınır ötesi harekat yapılabilmesi veya yurtdışına Türk askerlerinin gönderilmesi için gidilecek bölge ve ülkenin isminin tezkerede belirtilmesi gerekiyor.


  Görüş Bildir