Petrol
111.56
-0.06%
Euro
17.4738
-0.03%
Dolar
16.7455
-0.05%
Altın
976
-0.01%
Borsa
2444
-1.57%
Bitcoin
322.803
-0.05%
21ºC
İstanbul
Açık 21 C

  Meclis'te vekiller arasında gerginlik

  TBMM Genel Kurulunda yapılan görüşmeler sürerken, AK Parti ve CHP milletvekilleri arasında gerginlik yaşandı.
  • AA
  • 30.11.2016 - 21:37
  Meclis'te vekiller arasında gerginlik

  TBMM Genel Kurulunda, Milli Eğitim Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında KHK ile Bazı Kanun ve KHK'larda Değişiklik Yapan Tasarısı'nın görüşmeleri sürüyor.

  CHP'Lİ VEKİLDEN MADIMAK BENZETMESİ

  CHP Muğla Milletvekili Nurettin Demir, Aladağ'da özel öğrenci yurdunda çıkan yangınla ilgili konuşmasında, "10 öğrenci ve bir görevli cayır cayır yandı. Sizin Madımak'ta yaktığınız aydınlar gibi yandılar." ifadesini kullandı.

  Meclis te vekiller arasında gerginlik #1

  TEPKİLER BÜYÜYÜNCE ÖZÜR DİLEDİ

  Demir'in sözlerine AK Parti milletvekilleri tepki göstererek sözünü geri almasını ve özür dilemesini istedi. Demir, tepkinin büyümesi üzerine milletvekillerini kast etmediğini belirterek sözlerini geri aldığını ve özür dilediğini söyledi. Ancak AK Parti milletvekillerinin tepkileri devam etti.

  Meclis te vekiller arasında gerginlik #2

  ERDAL İNÖNÜ'YÜ HATIRLATTI

  AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, sataşma nedeniyle kürsüye gelerek Demir'in sözlerinin kabul edilemez ve talihsiz bir açıklama olduğunu dile getirerek "O dönem Başbakan Yardımcısı Erdal İnönü. Adalet Bakanı Moğultay. Neden ortaya çıkarmadınız?" diye sordu.

  Meclis te vekiller arasında gerginlik #3

  BİRLEŞİME ARA VERİLDİ

  Muş'un konuşmasını tamamlamasından sonra da AK Parti ve CHP milletvekilleri arasında gerginliğin devam etmesi üzerine Meclis Başkanvekili Pervin Buldan birleşime ara verdi.

  Meclis te vekiller arasında gerginlik #4

  CHP'Lİ VEKİL: "GELEN YA ÖLÜR YA ÖLDÜRÜR"

  Çalışmalara verilen ara sırasında da karşılıklı sözlü atışmalar devam etti. Bazı AK Parti milletvekillerinin CHP sıralarına yönelmesi üzerine, CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, "Buraya gelmeyin. Buraya gelen ya ölür ya öldürür." diye bağırdı. Bu sırada bazı AK Parti milletvekilleri ve CHP milletvekilleri birbirlerinin üzerine yürüdü.

  Meclis te vekiller arasında gerginlik #5

  Gerginlik, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik ve bir grup milletvekillinin araya girmesi ile sona erdi.

  Birleşimi yeniden açan Meclis Başkanvekili Pervin Buldan, kürsüde hitap eden milletvekili başta olmak üzere tüm milletvekillerinin konuşmalarında birbirilerini rencide edici, kırıcı, yaralayıcı söz kullanmamaları gerektiğini vurgulayarak hatiplere üslupları konusunda uyarıda bulundu.

  Meclis te vekiller arasında gerginlik #6

  MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, HDP İstanbul Milletvekili Filiz Kerestecioğlu, CHP Grup Başkanvekili Engin Altay ve AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, yerlerinden söz alarak milletvekillerinin konuşmalarını yaparken kullandıkları ifadelere özen göstermelerinin Meclis çalışmalarının verimli bir şekilde yürümesi açısından önemli olduğuna işaret etti.

  Altay, konuşmasında, gerginlik sırasında muhalefet sıralarına yürüyen milletvekillerine yönelik kullandığı "Buraya gelen ya ölür ya öldürür" ifadesinin kendisini üzdüğünü de kaydetti.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir