Dolar
6.8203
0.1262%
Euro
7.566
0.2477%
Altın
1729.32
0.6307%
Borsa
105520.47
0.1525%
G. Altın
379.237
0.7462%
Bitcoin
64237.86
0.2809%
20ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 20 C

  Mehdi Eker seçmene Oyuna gelme mektubu gönderdi

  1 Kasım seçimlerinde İstanbul'dan aday gösterilen Mehdi Eker, tamamını kendisinin kaleme aldığı mektubu seçmene gönderdi.
  • Haber Merkezi
  • 31.10.2015 - 15:21

  Mehdi Eker seçmene Oyuna gelme mektubu gönderdi

  Eski Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı ve Ak Parti İstanbul 3. Bölge Milletvekili Adayı Dr. M. Mehdi Eker, seçmene gönderdiği mektupla “Oyunuzu kullanın, oyuna fırsat vermeyin” diyerek siyasi katılıma çağırdı.

  Mehdi Eker seçmene Oyuna gelme mektubu gönderdi VİDEO

  TAMAMINI KENDİSİ KALEME ALDI

  1 Kasım seçimlerinde aday gösterildiği İstanbul 3. Bölge’de seçim çalışmalarına devam eden Dr. M. Mehdi Eker, seçmene gönderdiği mektubun tamamını kendi kaleme aldı. Ak Parti’nin kurulduğu günden bu yana, Türkiye’de toplumsal taleplerin şiddetten uzak, demokratik yollarla ifade ve temsil edilmesini ve böylece farklı toplum kesimlerinin ülke yönetiminde söz sahibi olmasını sağladığını belirten Eker’in mektubundan bazı bölümler şöyle;

  BEN DE SİZDEN BİRİYİM

  “Bugün kendimizi gözden geçirip eksiklikleri gidererek ve hataları düzelterek yarım kalan işleri tamamlama ve bugüne kadar elde edilen kazanımları kalıcı hale getirme zamanıdır. Ben sizden biriyim. Dilinizi, örf ve adetinizi, duygu dünyanızı biliyorum. Aynı sofrada yemek yiyebileceğiniz, istediğiniz zaman ulaşabileceğiniz, gözünün içine bakabileceğiniz acınızı da sevincinizi de paylaşabileceğiniz birisiyim. Sorunlarınızı biliyorum ve sizlerin bundan sonra daha güçlü şekilde temsil edilmeniz için buradayım, yanınızdayım.

  ÜLKEMİZİN GELECEĞİNE BİRLİKTE SAHİP ÇIKALIM

  Gelin, ülkemizin geleceğine birlikte sahip çıkalım. Çocuklarımıza geleceğe daha özgür, daha güvenle bakacakları, şiddet ve gerilimden uzak, bilim, teknoloji ve sanatla ilgilenecekleri ve bu alanlarda dünyada söz sahibi olacakları bir hayat hazırlayalım.

  BARIŞ VE KARDEŞLİK KÖPRÜSÜNÜ GÜÇLENDİRELİM

  Bu ülke hepimizin! Gelin aramızdaki barış ve kardeşlik köprüsünü yıkmak isteyenlere fırsat vermeyelim, aksine bu köprüyü daha da güçlendirelim. Silaha dayalı siyaseti meşru görüp, sonra da işlerine geldiği zaman demokratik siyaset diyenlerin bu ikili siyasetine ve ikiyüzlü tavırlarına geçit vermeyelim. Bir yandan barış ve ortak vatan deyip öte yandan sürekli şiddet üreten zihniyete birlikte cevap verelim.

  OYUNU KULLAN OYUNA FIRSAT VERME

  Tarih boyunca birçok badireden geçmiş olan toplumumuzun birlik ve beraberlik içerisinde aşamayacağı hiçbir engel, çözemeyeceği hiçbir sorun yoktur. Bu tarihi dönemeçte toplum olarak sağduyumuzu koruyacağımıza ve kirli oyunların bozacağımıza yürekten inanıyorum. 1 Kasım seçimleri bunu başaracağımızı göstermek açısından önemli bir fırsattır. Gelin siz de bu tarihi ve anlamlı çabaya ortak olun. Vereceğiniz her oy, ülkemizin kalıcı barış, huzur, istikrar ve refaha bir adım daha yaklaşmasına yardımcı olsun. Oyunu kullan, oyuna fırsat verme..”

  Görüş Bildir