Petrol
112.53
2.25%
Euro
17.8272
-2.47%
Dolar
16.8844
-2.70%
Altın
992.35
-2.31%
Borsa
2554
0.43%
Bitcoin
361.588
-1.01%
23ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 23 C

  Mehmet Görmez Ankara'daki saldırıyı kınadı

  Mehmet Görmez, "Allah, zalimlerden bu hain saldırının hesabını er ya da geç mutlaka soracaktır. " dedi.
  • Ajanslar
  • 18.02.2016 - 03:15
  Mehmet Görmez Ankara'daki saldırıyı kınadı

  Mehmet Görmez Ankara daki saldırıyı kınadı #1

  Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Ankara’daki patlama ile ilgili yaptığı açıklamada “Ankara’da gerçekleştirilen bombalı saldırıyı esefle kınıyor, şehit olan güvenlik güçlerimize, hayatını kaybeden kardeşlerimize Cenab-ı Haktan rahmet niyaz ediyor, yaralı olan vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum” dedi.

  İNSANLIKTAN NASİBİNİ ALMAMIŞ KİŞİLER

  Görmez, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

  “Bugün akşam saatlerinde insanlıktan nasibini almamış her türlü değerden ve vicdani duygudan yoksun kişi veya kişiler tarafından Ankara’da gerçekleştirilen bombalı saldırıyı esefle kınıyor, şehit olan güvenlik güçlerimize, hayatını kaybeden kardeşlerimize Cenab-ı Haktan rahmet niyaz ediyor, yaralı olan vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum. Yakınlarına ve milletimize sabır, metanet ve baş sağlığı diliyorum.

  ALLAH ZALİMLERDEN HAİN SALDIRININ HESABINI SORACAKTIR

  İnsana, hayata ve huzura kasteden zalimler ve katiller güruhu çok iyi bilmelidirler ki Allah’ın adaletinden asla kaçamayacaklardır. Allah, zalimlerden bu hain saldırının hesabını er ya da geç mutlaka soracaktır. Bu hunharca katliamı gerçekleştirenleri ahirette can yakıcı bir azap beklemektedir. Allah, masum canların intikamını mutlaka alacaktır. Allah mazlumlarla beraberdir. Zalimler bu dünyada da ahirette de hüsrana uğrayacaklardır.

  Cenâb-ı Allah bu saldırıda hayatlarını kaybeden masum kardeşlerimizi engin rahmet-i Rahmanıyla karşılasın, yaralarımıza derman olsun. Millet olarak sabır ve tahammül gücü zorlanan gönüllerimizi onarsın. Milletimizin başı sağ olsun. Amin.”


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir