Petrol
95.85
-0.83%
Euro
18.3421
0.24%
Dolar
17.9609
0.06%
Altın
1.03
-0.08%
Borsa
2796
0.00%
Bitcoin
429.657
0.58%
25ºC
İstanbul
Açık 25 C

  Mehmet Görmez'den Özgecan açıklaması

  Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Özgecan'ın vahşetle öldürülmesiyle ilgili tweetler attı.
  • Detay Haber
  • 15.02.2015 - 15:10
  Mehmet Görmez'den Özgecan açıklaması

  Mehmet Görmez den Özgecan açıklaması #1

  Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, Mersin'de öldürülen Özgecan Aslan'la ilgili Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'i eleştiren bir yazı kaleme aldı. Yazısında "Bu konuda verilecek bir fetvan yok mu" diye Görmez'e yüklenen Ahmet Hakan'a ders niteliği taşıyan açıklama twitter üzerinden yapıldı.

  MELEKLER ALEMİ DE AĞLADI

  Görmez, Mersin'de Özgecan'ın katledilmesiyle ilgili, "Bu insanlığını kaybetmiş habis ruhların nasıl bu kadar pervasız olabildiklerinin müzakere edilmesi gerektiği açıktır" ifadelerini kullandı. Görmez, melekler aleminin de bu acıya ağladığını söyledi.

  İşte Mehmet Görmez'in o açıklamaları:

  Masum ve pak kardeşimiz Özgecan'ın zalim ve gaddar bir kültür tarafından acımasızca yok edilmesi karşısında sadece biz kardeşlerinin değil melekler aleminin de bu acıya ağladığını düşünüyorum.

  İNSANLIĞINI KAYBETMİŞ HABİS RUHLAR

  Bu insanlığını kaybetmiş habis ruhların nasıl bu kadar pervasız olabildiklerinin hemen her düzlemde müzakere edilmesi gerektiği açıktır.

  İNSAN YETİŞDİRME DÜZENİMİZİ GÖZDEN GEÇİRELİM

  Artık devlet ve toplum olarak nerede nasıl hata yapıldığının ve insan yetiştirme düzenimizin sıkı bir şekilde gözden geçirilmesi gerektiğini düşünüyorum.

  YALNIZ BIRAKMAYACAĞIZ

  Özgecan kardeşimize Cenabı Allah’tan rahmet, kederli ve acılı ailesine sabır ve başsağlığı dilerken bu meş'um kültürün tehditleri altında yaşayan hiçbir kadın kardeşimizi yalnız bırakmayacağımızı buradan duyurmak isterim.

  AHMET HAKAN NE DEMİŞTİ?

  Mehmet Görmez den Özgecan açıklaması #2


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir