Petrol
111.48
2.25%
Euro
17.4789
-0.28%
Dolar
16.7545
0.34%
Altın
974.66
0.49%
Borsa
2444
0.00%
Bitcoin
322.701
-0.88%
27ºC
İstanbul
Güneşli 27 C

  Mehmet Haberal: Bu mütaalayı reddediyorum

  Ağırlaştırılmış müebbet hapsi istenen Haberal, mütalaaya sert çıktı..
  • 20.03.2013 - 13:43
  Mehmet Haberal: Bu mütaalayı reddediyorum

  Mehmet Haberal: Bu mütaalayı reddediyorum #1

  Ergenekon Davası'nın tutuklu sanığı CHP Zonguldak Milletvekili Prof. Dr. Mehmet Haberal savcıların açıkladığı mütalaaya ilişkin yazılı açıklama yaptı. Prof. Haberal, "Bu mütalaayı, her cümlesi ve her kelimesi ile reddediyorum" dedi.

  "ADALET VE HUKUK ADINA UTANÇ VERİCİ"

  Hakkında "Hükümetin cebir ve şiddet kullanarak ortadan kaldırmaya
  veya görevlerini kısmen ya da tamamen yapmasını engellemeye teşebbüs" iddiasıyla ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istenen Mehmet Haberal'ın açıklamasında, "Tüm yaşantım boyunca sadece hizmete talip bir bilim insanı olarak, ülkemize ve milletimize kazandırdığım eserler ortada iken, bugün iddia makamı tarafından düzenlenen sözde mütalaada, sanal bir terör örgütünün yöneticisi olarak gösterilmeye çalışılmam adalet ve hukuk adına utanç vericidir" denildi.

  "HER CÜMLESİ VE HER KELİMESİ İLE REDDEDİYORUM"

  Haberal'ın avukatları aracılığıyla yaptığı yazılı açıklama şöyle devam etti:

  "İddia makamının, yargılamanın bu aşamasına kadar toplanan somut delilleri, resmi belgeleri, objektif tanık beyanlarını hiçe sayarak, sadece sanıkları suçlamak adına düzmece delillere ve geçmişte yüz kızartıcı suçlardan hükümlü sözde tanıkların hayali senaryolarına itibar etmek suretiyle hazırladığı bu mütalaayı, her cümlesi ve her kelimesi ile reddediyorum. Asla unutulmamalıdır ki; gerçekler inatçıdır. Görmeyenler ya da görmek istemeyenler de, bu gerçekleri bir gün mutlaka görmek zorunda kalacaklardır! Aziz milletimizin bilgisine saygıyla sunuyorum."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir