Euro
15.2828
0.92%
Dolar
13.4575
0.60%
Altın
793.9930
0.51%
Borsa
2,011.16
-0.15%
Bitcoin
528.934
-8.77%
2ºC
İstanbul
Yoğun kar 2 C

  Mehmet Öcalan'dan yeni açıklamalar

  Ağabeyi Abdulah Öcalan ile görüşen Mehmet Öcalan yeni açıklamalar yaptı.
  • 18.11.2012 - 15:16
  Mehmet Öcalan'dan yeni açıklamalar

  Mehmet Öcalan dan yeni açıklamalar #1

  Cezaevlerinde mahkumların başlattığı açlık grevi dün gece Öcalan’dan gelen talimat ile son buldu. Abisi ile İmralı’da görüşen Mehmet Öcalan yaptığı görüşme ile ilgili şu bilgileri verdi:

  ÖCALAN: AÇLIK GREVLERİ ÇOKTAN BİTMELİYDİ

  “Bize söyledikleri açlık grevleri ile ilgiliydi. İnsanlar ölüm döşeğindeydi ve gidip konuları aktardık. Bütün demokratik kurumların ve bazı siyasi partilerin bu açlık grevinin artık son aşamaya geldiğini ve kendisinin ne yapmak istediğini sorduk. Kendisi de bize çoktan zamanın geçtiğini ve bu insanların açlık grevini bitirmesi gerektiğini söyledi. İstanbul'a gelir gelmez biz de gereğini yaptık” dedi.

  "SAĞLIK DURUMU İYİ"

  “Öcalan’ın sağlık durumu nasıl” sorusuna ise kardeşi Mehmet Öcalan “Öcalan 63 yaşındadır, o dar yerde yaşamak çok zordur. Orayı görmeden lüks köşk gibi gösterenler biraz utansınlar. Alanı çok dardır, ancak ayakta dura biliyor. Psikolojisi çok iyidir, dünyayı, Türkiye’yi ve Kürt bölgesini hala tahlil yapabiliyor. Fiziki olarak da, psikolojik olarak da durumu iyi sağlıklıdır” dedi.

  "HÜKÜMETE SORUN"

  “Hükümet yetkilileri ile görüşme başladığı söyleniyor” sorusuna ise Mehmet Öcalan ”Onu gidersiniz hükümetten sorarsınız. Zaten devlet avukatları göndermiyor, kendisi de avukatlar ile görüşmek istemişti bizden önce ama götürülmedi. Bunda da açlık grevleri için görüşme yaptırdılar” diye yanıtladı.


  Görüş Bildir