Euro
10.005
-0.63%
Dolar
8.4031
-0.62%
Altın
494.2
-0.6%
Borsa
1.383
-0.63%
Bitcoin
327.447
-3.12%
34ºC
İstanbul
Güneşli 34 C

  Mehmet Şimşek Ak Parti'de paylaşılamıyor

  AK Parti'de milletvekillerini belirleme çalışmaları tüm hızıyla sürerken, Mehmet Şimşek iller tarafından paylaşılamıyor.
  • 31.03.2015 - 10:54
  Mehmet Şimşek Ak Parti'de paylaşılamıyor

  chelsea.jpg

  Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun partisinin milletvekili adaylarını belirlemek için sürdürdüğü yoğun mesai devam ederken illerde en doğru adayı çıkartmak için detaylı değerlendirmeler yapılıyor. Üst kurulun çalışmalarında bakanların rotasyonunun yanı sıra sevilen bazı milletvekillerinin de başka illere kaydırılmasının düşünüldüğü ifade edilirken, bazı isimler içinse illerden Davutoğlu'na yoğun talep var.

  PARANIN PATRONU PAYLAŞILAMIYOR

  Bir önceki dönem Gaziantep’ten bu dönem de memleketi Batman’dan milletvekili olan paranın patronu Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ise illerde paylaşılamıyor. Ankara ya da İzmir’den aday olmak isteyen Şimşek için eski seçim bölgesi Gaziantep ve Batman’ın, “Bizim ilimizden aday olsun” önerisi getirdiği öğrenildi.

  BİZİM İLDEN ADAY OLSUN YARIŞI

  Ankara ve İzmir’in de Şimşek’in adaylığına çok sıcak baktığı ifade edilirken bazı doğu illerinin il başkanı ve yöneticilerinin de genel merkeze, “Bizim ilimizden aday olsun” talebinde bulunduğu öğrenildi.

  MERAKLA BEKLENİYOR

  Şimşek'in ise bu paylaşılmama durumu sonrası hangi ilden aday gösterileceği merakla bekleniyor.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir