Euro
10.0544
0.7%
Dolar
8.3355
0.36%
Altın
479.1
0.54%
Borsa
1.345
1.1%
Bitcoin
418.610
-6.62%
18ºC
İstanbul
Çok bulutlu 18 C
  Melih Gökçek Kılıçdaroğlu'nun vaatlerini belgeyle çürüttü

  Melih Gökçek Kılıçdaroğlu'nun vaatlerini belgeyle çürüttü

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun seçim vaatlerine karşılık belgelerle ekrana çıktı.
  • Detay Haber
  • 25.04.2015 - 02:40

  Melih Gökçek Kılıçdaroğlu nun vaatlerini belgeyle çürüttü #1

  Beyaz TV'de Latif Şimşek'in sunduğu Dinamit programına konuk olan Melih Gökçek, Kılıçdaroğlu'nun SSK genel müdürüyken sarf ettiği sözlere de vurgu yaptı.

  Gökçek, Kemal Kılıçdaroğlu'nun seçim vaadi olarak 1500 TL asgari ücret vereceğini açıkladığını belirterek SSK genel müdür iken ise işveren üzerindeki ağır yükten bahsettiğini söyledi. Söylemlerini gazete manşetleri ile destekleyen Melih Gökçek Kılıçdaroğlu'nun 'Herhalde ben de olsam kaçak işçi çalıştırırım' dediğini ifade etti.

  "MİLLETİ ENAYİ YERİNE KOYMA"

  Gökçek Kılıçdaroğlu'na seslenerek “Siyaset yapacağım diye milleti enayi yerine koyma” dedi.

  "BÖYLE REZALET OLAMAZ"

  Kılıçdaroğlu'nun SSK Genel Müdürü iken emeklilere veren zamla ilgili gazetelere verdiği "Zammı veren kaynağını bulsun" açıklamalarının bulunduğu gazete küpürünü gösteren Gökçek, "Böyle bir rezalet olamaz. 'Zammı veren kaynağını bulsun' diyen Kılıçdaroğlu, bugün diyor ki 'Ben kaynak bulurum' Madem buluyordun, dün bulsaydın" dedi.

  Melih Gökçek Kılıçdaroğlu'nun vaatlerini belgeyle çürüttü

  CHP'DEN AMERİKAN ASKERİNE ÖZEL MAHYA

  CHP'nin tek parti döneminde mahyalara dinle ilgisi olmayan bazı yazıların yazıldığını da dile getiren Gökçek, 'para biriktir, Türk yurdu, Atatürk ve var ol İnönü' gibi cümlelerin mahyalarda yer aldığın söyleyerek ilgili fotoğrafları gösterdi.

  Teyyare piyangosu reklamının da yine mahyalarda yer aldığını dile getiren Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Amerikan askerleri için hazırlanan'welcome' yazılı mahyayı gösterdi. Gökçek “Caminin mahyasına'hoş geldin' yazıyorlar. AK Partilileri bıraktım, Milliyetçi Hareket Partilileri bıraktım. HDP içinde anlı secdeye gelen Müslümanlara soruyorum; Amerikalıyı caminin mahyasına 'welcome' yazarak karşılamak ne demek?" dedi.

  "AK PARTİ'SİZ CHP, MHP VE HDP'Lİ KOALİSYON"

  Aynı güçlerin 7 Haziran genel seçimlerinde AK Parti'yi devirmek istediklerini söyleyen Gökçek sözlerine şöyle devam etti:

  “AK Parti bu seçimde anayasayı değiştirecek çoğunluğu alırsa kesinlikle başkanlık sistemine geçecek, en azından 330'u yakalarsa referanduma gidecek. Bunun için AK Parti'nin iktidara gelmemesi lazım. AK Parti iktidara gelmezse CHP, MHP VE HDP'yi iktidara getirecekler. MHP ve HDP'nin arası açık. Bir araya gelmeleri mümkün değil. HDP, MHP ve CHP'nin bir araya gelmeden koalisyon yapılması mümkün değil ama MHP'nin bütün varlığı HDP ve PKK düşmanlığı üzerine kurulu. Mantık olarak bir araya gelmeleri mümkün değil."

  "CHP OLMAZSA, MHP İLE HDP KOALİSYON YAPACAK"

  "Direkt olarak üst akıl şu talimatı verdi; Cumhurbaşkanı adaya Ekmeleddin İhsanoğlu Milliyetçi Hareket Partisi'ne girecek. Halbuki CHP'de Ekmeleddin İhsanoğlu'nu istiyordu. Şimdi MHP'den aday. Önümüzdeki günlerin Üst Akıl'ın beynelmilel güçlerin başbakanı. MHP'nin HDP'ye karşı olan tavrı belli olduğu için başbakanlığı MHP'ye verecekler. Konuşulan da şu; MHP geçmişteki HDP karşıtlığı yüzünden bu koalisyona giremez. Diyecekler ki; 'Türkiye'nin şartları değişti. MHP HDP ile iktidar yaparsa PKK'yı daha iyi dizginler.'

  Sayın Bahçeli 'Bunu iddia edenin doktora görünmesi gerekir' dedi. Ben bu ifadeyi yeterli bulmuyorum. Bahçeli AK Parti'nin HDP ile işbirliği yaptığını söylüyor. Bunları söyleyen Bahçeli'nin net olarak açıklama yapması lazım; 'CHP ve HDP ile koalisyon yapmak vatana ihanettir' demesi gerekir."

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir