Euro
15.3325
-0.01%
Dolar
13.4503
0.10%
Altın
785.9650
-0.02%
Borsa
2,085.76
0.62%
Bitcoin
572.358
-1.64%
5ºC
İstanbul
Hafif yağmur 5 C
  Melih Gökçek'ten Arınç açıklaması

  Melih Gökçek'ten Arınç açıklaması

  Melih Gökçek'e Arınç'ın "Ankara'yı parsel parsel sattı" sözleri hatırlatıldı. Gökçek, "Bu sözleri kızgınlıkla söyledi, geri dönemiyor" dedi.
  • Ajanslar
  • 22.06.2015 - 09:34

  Melih Gökçek ten Arınç açıklaması #1

  Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi'nde söz alan CHP’li Hüseyin Kaya, Bülent Arınç'ın Melih Gökçek için "Ankara’yı parsel parsel sattı" sözlerini gündeme taşıdı.

  Bunun üzerine bu iddiaların doğru olmadığını öne süren Gökçek, Arınç'ın kendisine kızıp arkasından bir laf söylediğini, şimdi ise geri dönemediğini söyledi. Gökçek, devamında şöyle konuştu;

  "KAÇ TANE BÖYLE KARAR VAR"

  "Burada hangi konu Belediye Meclisi iradesinin haricinde çıkmıştır? Kaldı ki bu söylenilen konu, özellikle vakıflara ve derneklere yapılan yardımlarla ilgilidir. İlk belediye başkanı olduğum günden bu yana okul ve hastaneyle ilgili tüm istekleri, trafiği engellememek kaydıyla yerine getirelim diye teklif ediyorum. Kaç tane böyle karar var?

  "BİZ NEREYİ PEŞKEŞ ÇEKMİŞİZ"

  Paralel Yapı'ya ait olan okul da buraya teklif vermiş. Biz de o planı oylamışız. Bu, onlara kalkıp da doğrudan doğruya peşkeş çekmek mi? Arsa onların, getirmişler teklif vermişler. 13 tane Büyükşehir Belediye Meclisi'nden oy birliğiyle geçen karar buldum. Çankaya ve Yenimahalle belediyelerinden de oy birliğiyle geçen kararları buldum. Bunun anlamı parsel parsel dağıtmak mı? Dağıtmak, bir yeri birisine peşkeş çekmek demek. Biz nereyi çekmişiz?

  "ARINÇ KIZGINLIKLA SÖYLEDİ GERİ GÖNEMİYOR"

  Bu parsel lafında bir iddianız varsa, şerefli insan ispat eder. Neyi kastediyorsan söyleyeceksin. Laf atma o zaman. 'Parsel parsel' demek terbiyesizliktir, terbiyeni takın. Sizi mahkemeye vereceğim. Arınç, çıktı televizyonda parseli yolsuzluk olarak kullanmadığını söyledi. Bunu bir tarafa bırakıp menfaat iddia edenden hesap sorarım. Parsel parsel, bir yeri birine bedava peşkeş çekmek demektir. Adam bana kızgınlığından arkamdan bir laf etmiş, ağzından bir laf çıkmış, ne kendisi geri dönebiliyor, siz de peşine takılıyorsunuz. Burada hangi konu Meclis iradesinin dışında çıktı? Oy birliği ile geçmiş bir sürü karar var."

  "SİZİ MAHKEMEYE VERECEĞİM"

  CHP’li Hüseyin Kaya da "Ben söylemiyorum sizin genel başkan yardımcınız söylüyor" cevabını verdi.

  "Başkasının kuyruğuna takılmayın, neyi biliyorsanız söyleyin. Öyle bir iddianız var mı? Sizi mahkemeye vereceğim?" diyen Gökçek, "Genel başkan yardımcınız söyledi" sözleri üzerine şöyle devam etti:

  "Bırakın onu. Genel başkan yardımcımla ben hallederim işimi. Senin var mı iddian? Seni mahkemeye vereceğim, orada ispat edeceksin."


  Görüş Bildir