Petrol
110.39
-0.35%
Euro
17.2487
1.25%
Dolar
16.0584
0.83%
Altın
963.58
1.56%
Borsa
2375
-0.25%
Bitcoin
475.330
-1.40%
23ºC
İstanbul
Çok bulutlu 23 C
  Memur Teoman Coşkun: Sürülmedim tayin edildim

  Memur Teoman Coşkun: Sürülmedim tayin edildim

  Gaziantep'e sürüldüğü iddia edilen gümrük memuru Teoman Coşkun, "Bakanlığımızın yer değiştirme yönetmeliğinde belirtildiği şekilde birinci hizmet bölgesinde 8 yılı tamamladıktan sonra mevzuat dahilinde tayin edildim" dedi.
  • 09.07.2014 - 13:43

  Memur Teoman Coşkun: Sürülmedim tayin edildim #1

  Coşkun, yaptığı açıklamada, İstanbul'da 8 yıl görev yaptıktan sonra 23 Temmuz 2013'te Gaziantep'e atandığını söyledi.

  Bazı medya organlarında sürüldüğüne dair Haberler yer aldığını hatırlatan Coşkun, "Devlet memuru olmamdan dolayı ismimin sürekli siyasi malzeme yapılması kabul edilir gibi değil. Söz konusu uçakla ilgili işlemler diğer kurumların da bilgisi dahilinde bölge müdürlüğümüzün talimatları doğrultusunda gerçekleştirildi. Bu işlemler yazışmalardan dolayı biraz gecikmiş ama herhangi bir yasa dışı konuya tevessül edilmeden yapılmıştır" diye konuştu.

  KABUL ETMİYORUM

  Coşkun, Gaziantep'e sürüldüğüne dair haberleri kabul etmediğini dile getirdi.

  İDDİALAR ÇOK KOMİK

  İddiaların gerçeği yansıtmadığını anlatan Coşkun, şöyle konuştu:

  "Bakanlığımızın yer değiştirme yönetmeliğinde belirtildiği şekilde birinci hizmet bölgesinde 8 yılı tamamladıktan sonra mevzuat dahilinde Gaziantep'e tayin edildim. Dolayısıyla sürüldüğüm yönündeki iddialar çok komik. Gaziantep her arkadaşımın gönüllü isteyeceği ve keyifle çalışacağı yerlerden biridir."

  TEŞKİLAT ÇOK DEĞİŞTİ

  Gümrük teşkilatında son yıllarda büyük değişim yaşandığını anlatan Coşkun, kurumla ilgili olumsuz algıların ise kırıldığını dile getirdi.

  Mevzuata aykırı davranan görevlilerin cezalandırıldığını vurgulayan Coşkun, "Özellikle etik konusu başta Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı olmak üzere üst düzey bürokratlar tarafından takip ediliyor. Bütün görevlilerden gümrük işlemlerinin baskı ve zorlama olmadan yasal mevzuata göre yapılması isteniyor" ifadelerini kullandı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir