Euro
15.2737
-0.09%
Dolar
13.5817
-0.06%
Altın
794.8700
0.03%
Borsa
1951
0.31%
Bitcoin
508.021
0.82%
-1ºC
İstanbul
Hafif kar -1 C

  Menderes Türel seçim kurulu engeline isyan etti

  Menderes Türel, Nekropol Alanı Projesi'ne ilişkin düzenleyeceği basın toplantısının CHP ve MHP’nin başvurusuyla engellenmesine isyan etti.
  • Haber Merkezi
  • 04.06.2015 - 15:04
  Menderes Türel seçim kurulu engeline isyan etti

  menders

  Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmaları devam eden Nekropol alanı projesine ilişkin düzenleyeceği basın toplantısı, CHP ve MHP’nin ilçe seçim kuruluna başvurmasıyla yasaklandı.

  HUKUKSUZ BİR KARAR

  Yaşanan duruma tepki gösteren Başkan Türel, “Bu karar bize göre hukuksuz bir karardır. Bugün Antalya’da demokrasiye darbe vurulmuştur. Menderes Türel susturulmak istenmiştir. Susmadık, susmayacağız. Antalyalılar bugün Menderes Türel’e yapılan siyasi suikastın hesabını 7 Haziran’da sandıkta soracaktır” dedi.

  DEMOKRASİ ADINA BÜYÜK AYIP

  Bu ülkede bir Menderes’in demokrasi uğruna şehit olduğunu belirten Türel, “Konuşan Türkiye diyorsak, bu ve benzeri yaklaşımları siyasi partilerimizin talep etmesi bile demokrasi adına büyük bir ayıptır. Menderes’in söylediklerinden kimse korkmasın. Bu ülkede bir Menderes demokrasi uğruna şehit olmuştur. Bin Menderes daha şehit olur. Bundan kimse çekinmesin. Bizim yapacağımız bir teknik bilgilendirme içeren basın toplantısından CHP’nin ve MHP’nin bu kadar korkmasının nedenini anlayamıyorum. Korkmasınlar. Onlar da çalışsınlar. Onlar da hizmet üretsinler. Bu memlekete eserler kazandırsınlar ve milletin gönlüne böyle baskıcı yaklaşımlarla değil çalışarak girmeye çabalasınlar” dedi.

  CHP VE MHP'DEN BOŞ VAATLER

  Elinde projesi, hizmeti olmayan, sadece boş vaatle meydanlarda gezen CHP ve MHP’lilerin Menderes Türel’in hizmetlerinden korktuğunu ifade eden Başkan Türel, şöyle devam etti: "Menderes Türel’i susturmaya çalışmışlardır. Biz Allah'tan başka kimseden korkmayız. Açık ve net bir şekilde söylüyorum. Hukuka da rivayet ederiz kanunlara da ederiz. Böylesine kirli ittifaklarla, kirli oyunlarla bu seçim sürecini kirletmesinler. Seçimler bir demokrasi bayramıdır. Herkes konuşsun. Sizde konuşun varsa hizmetinizi anlatın. Bakın açılıştan açılışa yetişemiyorum. Temel atmadan temel atmaya yetişemiyorum. Antalya’da hizmet sağanağı başlamıştır. Devam edecektir. İşte bugün Doğu Garajı Projemiz'in inşaatı başlamış. Biz bunu daha öncede basın mensuplarımızla yaptık. Hizmet binamızda yaptık. Oradaki çalışmaları denetlemek ve kahvaltıda teknik bir bilgilendirme yapmak için sizlerle bir araya gelmek istedik. Buna müsaade etmediler. Bir de Türkiye’de basın özgürlüğünden bahsederler.”

  BASIN ÖZGÜRLÜĞÜNÜ AĞZINIZA ALMAYIN

  Seçim yasakları içinde basın toplantısının olmadığını ifade eden Başkan Türel, şunları kaydetti: "Yasakların içinde olmayan bir basın toplantısını dahi CHP ve MHP engelleme cüretini göstermiştir. Bugün Antalya’da demokrasiye darbe vurulmuştur. Bir kere daha söylüyorum. Kanunlara biz riayet ederiz. Biz kanuna rağmen hayatımız boyunca iş yapmadık. Kanun karşısında boynumuz kıldan incedir. Biz geçmişte de ifade ettik. Verilen mahkeme kararlarını uygulamakla mükellefiz. Onun itirazlarını gerekli mercilere yaparak hakkımızı sonuna kadar savunuruz, ararız ama kanuna rağmen yapılacak bir iş Menderes Türel’in yapacağı bir iş değildir. Bugün Türkiye’de CHP ve MHP basın özgürlüğü ve demokrasi adı büyük bir ayıp işlemiştir."


  Görüş Bildir