Euro
9.6727
0.69%
Dolar
8.0687
0.77%
Altın
460.26
1.31%
Borsa
1.408
0.03%
Bitcoin
500.655
-1.62%
9ºC
İstanbul
Çok bulutlu 9 C

  Merdiveni boyayanlar arasında Belediye Başkanı da varmış

  Belediye işçileri tarafından griye boyanan Fındıklı'daki merdiveni Ahmet Misbah Demircan ve mahalleliler boyadı.
  • 31.08.2013 - 15:23
  Merdiveni boyayanlar arasında Belediye Başkanı da varmış

  Merdiveni boyayanlar arasında Belediye Başkanı da varmış #1

  Geçtiğimiz bir kaç gündür Fındıklı-Cihangir arasında Salı Pazarı Yokuşu'ndaki merdivenler tartışma konusu olmuştu. Hüseyin Çetinel isimli bir esafın arkadaşlarıyla birlikte merdivenleri gökkuşağı renklerine boyaması özellikle genç kesimden destek ve beğeni toplamıştı.

  Ancak Çetinel'in belediye ve semt sakinleriyle ileşitim kurmadan kendi inisiyatifleriyle merdivenleri boyaması sorun olmuş ve Beyoğlu Belediyesi tarafından merdivenlerin rengi 29 Ağustos tarihinde, zemin rengine dönüştürülmüştü.

  Merdiveni boyayanlar arasında Belediye Başkanı da varmış #2

  Merdivenlerin griye boyanması özellikle sosyal medyada geniş yankı bulmuş ve #direnmerdiven , #GriNeAyol hashtaglariyle olaya tepki verilmişti. Lambdaistanbul LGBT Derneği, 31 Ağustos Cumartesi günü için "Fırçanı Kap Gel" çağrısı yaparak vatandaşaları merdiveni tekrar boyamaya çağırmıştı.

  Merdiveni boyayanlar arasında Belediye Başkanı da varmış #3

  BELEDİYE BAŞKANI DA BOYADI

  Yaşanan olaya verilen tepkiler sonucu Beyoğlu Belediyesi, Ahmet Misbah Demircan'ın da katılımıyla dün gece merdivenleri  gökkuşağı rengine geri boyadı. 2 saatlik bir çalışmayla eski rengine boyanan merdivenleri boyayanlar arasında Beyoğlu Belediye Başkanı Demircan'ın bulunması oldukça dikkat çekti.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir