Euro
15.2384
-2.19%
Dolar
13.5363
-1.89%
Altın
775.71
-1.72%
Borsa
1.981
2.78%
Bitcoin
711.641
0.89%
12ºC
İstanbul
Hafif yağmur 12 C

  Mersin Valisi HDP'ye saldırı ile ilgili açıklama yaptı

  Vali Özdemir Çakacak, "HDP binasına yapılan bombalı saldırıyla ilgili elimizde geniş bilgiler var ancak şu an açıklayamayız" dedi.
  • 19.05.2015 - 12:44
  Mersin Valisi HDP'ye saldırı ile ilgili açıklama yaptı

  Mersin Valisi HDP ye saldırı ile ilgili açıklama yaptı #1

  Mersin Valisi Özdemir Çakacak, dün HDP İl Başkanlığı binasına yapılan bombalı saldırıyla ilgili ellerinde geniş bilgiler olduğunu ancak şu an için detaylı bir açıklama yapamayacağını belirtti. Çakacak, "Çünkü olayın faillerinin yakalanmasına dönük bilgiler olduğu için ayrıntı vermek doğru değil. En kısa zamanda olayın faillerinin ortaya çıkarılacağını düşünüyoruz" dedi.

  "FAİLLERİ YAKALATACAK BİLGİLER VAR, PAYLAŞAMAM"

  Gençlik Yürüyüşü'ne katılan Vali Özdemir Çakacak, HDP il binasına yönelik bombalı saldırıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Bombanın çiçekle parti binasına götürüldüğünü doğrulayan Vali Çakacak, şunları söyledi: "Bir takım bilgiler var elimizde ama daha da netleştikten sonra açıklamanın uygun olacağını düşünüyoruz. Görevlilerden alınan bilgiye göre bir çiçek var, çiçek getirilmiş. Çiçek balkona konulmuş ve patlama balkonda meydana geliyor. Daha geniş bilgiler var ama daha fazla açıklama yapmayayım. Çünkü olayın faillerinin yakalanmasına dönük bilgiler olduğu için ayrıntı vermek doğru değil. En kısa zamanda olayın faillerinin ortaya çıkarılacağını düşünüyoruz. Konunun üzerinde ciddiyetle duruluyor."

  "TÜM PARTİLERE YAPILMIŞ SAYARIZ"

  Bombalı saldırının demokrasiye yapılmış bir saldırı olduğunu kaydeden Vali Çakacak, şöyle devam etti: "Hem il binasında hem de iş hanının çeşitli yerlerinde hasarlar meydana geldi. Olay yeri inceleme, bomba uzmanları, terörle mücadele, istihbarat birimleri, ilgili tüm birimler üzerinde çalışıyor. Türkiye önemli bir seçim ortamı içerisindedir. Bu tür olaylar, bir partiye yapılmış olsa dahi tüm partilere yapılmış gibi hissediyoruz. Türkiye Cumhuriyeti Devleti laik, demokratik ve sosyal bir hukuk devletidir. Dolayısıyla demokrasimize yapılmış addedilir."

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir