Petrol
93.62
-0.03%
Euro
18.2615
-0.08%
Dolar
17.947
-0.01%
Altın
1.017
0.03%
Borsa
298
0.00%
Bitcoin
425.953
-2.07%
22ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 22 C

  Mert Aydın için Boğaziçi Köprüsü'nde eylem yapıldı

  Mert Aydın’ın amcası ve akrabaları, Boğaziçi Köprüsü girişinde eylem yaptı.
  • 10.04.2014 - 14:41
  Mert Aydın için Boğaziçi Köprüsü'nde eylem yapıldı

  Mert Aydın için Boğaziçi Köprüsü nde eylem yapıldı #1

  Kars’ta geçtiğimiz pazar günü kaybolduktan sonra cesedi bir tabyada bulunan 9 yaşındaki Mert Aydın’ın Kars’tan gelen amcası Cemil Aydın ve İstanbul’da bulunan akrabaları, Boğaziçi Köprüsü’nün Anadolu yakası girişinde bir araya geldi.

  ''HİÇBİR GELİŞME YOK''

  Mert’in fotoğrafları ile “Katil hesap verecek”, “Çocuklar uyurken susulur, ölürken değil” yazılı döviz ve pankartlar taşıyan grup, katil zanlısının bir an önce yakalanmasını istedi. Mert’in amcası Cemil Aydın, “Hiçbir gelişme yok. Kaç gündür bekliyoruz. Emniyet çalışıyor ama bize bilgi vermiyor. Bu bir vahşet. Küçücük çocuğa işkence etmişler. Ben Kars’taydım buraya geldim. Çocuğu işkenceyle öldürmüş. Bir an evvel katilini istiyoruz. Tek Mert ölmedi, hepimiz öldük” dedi.

  Mert Aydın için Boğaziçi Köprüsü nde eylem yapıldı #2

  ''HERKES PERİŞAN DURUMDA''

  Zanlının güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerinde yüzünün belli olmadığını belirten Aydın, “Adamın yüzü yok. Ben Kars’a gidip gördüm, böyle bir rezillik yok. Gerekirse sabaha kadar herkesi araştırsınlar. Sabaha kadar bekliyoruz. Ne kadar bekleyeceğiz. Ben dün Kars’ta okulun önüne gittim. Anneler çocuklarını okula göndermiyor korkudan. Bir an evvel bizi bilgilendirmeleri lazım. Herkes perişan bir durumda. Çocuğu işkenceyle öldürmüşler. Böyle bir vahşet görülmemiştir. Suriye’de bile küçücük çocuklara işkence yaptıklarını görmedim. Taşla kafasını ezmiş, naylon iple boğmuş. Ben dün suratını gördüm, her tarafı mosmor olmuş” şeklinde konuştu.

  ''UYUYAMIYORUM BEN''

  Gözyaşlarını tutamayan amca Cemil Aydın, “24 saattir uyumuyorum. Uyuyamıyorum ben. Çocuğumuza nasıl işkence yaparlar. ‘Bekleyin’ demişler. Daha ne kadar bekleyeceğiz” dedi. Köprü girişinde basın açıklaması yapan grup, daha sonra dağıldı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir