Euro
9.5547
0.4%
Dolar
7.8775
0.2%
Altın
466.15
0.87%
Borsa
1.322
-0.26%
Bitcoin
151.047
0.73%
9ºC
İstanbul
Açık 9 C

  Metin Feyzioğlu: Hiçbirimize yakışmayan siyaset yapıldı

  TBB Başkanı Metin Feyzioğlu, "Seçim öncesi ise kasetler, devlet sırlarının ortaya saçılması, özel hayatın ortaya saçılması ve seviyesi hiçbirimize yakışmayan bir siyaset kuruldu" dedi.
  • 04.04.2014 - 17:12
  Metin Feyzioğlu: Hiçbirimize yakışmayan siyaset yapıldı

  Metin Feyzioğlu: Hiçbirimize yakışmayan siyaset yapıldı #1

  TBB Başkanı Metin Feyzioğlu, Avukatlar Haftası dolayısıyla Barolar Birliği'nde düzenlenen etkinlikte bir konuşma yaptı.

  "HİÇBİRİMİZE YAKIŞMAYAN BİR SİYASET KURULDU"

  "Türkiye son derece önemli, yerel seçim boyutlarını ziyadesiyle aşmış bir seçim sürecinden çıktı. Oyların sayımına ilişkin çeşitli itirazlar, tartışmalar ve belli bir süreçte biliyorsunuz işliyor. Seçim öncesi ise kasetler, devlet sırlarının ortaya saçılması, özel hayatın ortaya saçılması ve seviyesi hiçbirimize yakışmayan bir siyaset kuruldu. Bütün bu kargaşanın içinde bir yandan yargı bağımsızlığını ve tarafsızlığını ağır şekilde zedeleyen, hatta askıya alan düzenlemeler, bunun karşısında düne kadar yargının bağımsız olmadığını savunan yapıların kısa süre içerisinde fikir değiştirip mevcudu savunmak için sahaya güçlerini sürmeleri, bozulan koalisyonlar, yeniden oluşturulan başka koalisyonlar ve doğrunun, haklının, evrenselin savunulması yerine pozisyon alan aydınlar, siyasetçiler ve maalesef yargı mensupları. Bu karmaşa içerisinde gururla ifade etmeliyim ki Türkiye Barolar Birliği'nin yönetimine geldiğimizde sizlere söz verdiğimiz üzere kutup yıldızı görevini üstlenmiş bir Barolar Birliği ve barolarımız. TBB'nin ve baroların yegane gücü olan bağımsız avukatlar" dedi.

  "SEÇİM HARİTASI SAĞLIKLI BİR TÜRKİYE'YE İŞARET ETMİYOR"

  Seçimlerin sonucunda ortaya çıkan Türkiye haritasının şuan özellikle hukukçulara ve sanatçılara sorumluluk yüklediğini söyleyen Feyzioğlu, haritanın bir bölünmüşlük anlayışı yarattığını iddia etti. Bu haritanın sağlıklı bir Türkiye'ye işaret etmediğini savunan Feyzioğlu, "Bugün Türkiye'yi birarada tutacak ve geleceğe taşıyacak en etkili güç bizleriz" ifadelerini kullandı. 

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir