Petrol
91.94
-0.43%
Euro
18.2579
0.07%
Dolar
17.9621
0.27%
Altın
1.02
-0.10%
Borsa
2936
0.79%
Bitcoin
429.150
-0.89%
28ºC
İstanbul
Güneşli 28 C

  Metin Feyzioğlu'ndan BDP'li başkan Leyla İmret'e ziyaret

  Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Şırnak'ın Cizre ilçesinde yeni seçilen Belediye Başkanı BDP'li Leyla İmret'i ziyaret etti.
  • 10.04.2014 - 17:28
  Metin Feyzioğlu'ndan BDP'li başkan Leyla İmret'e ziyaret

  Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu; Şırnak Barosu Başkanı Nuşirevan Elçi’nin davetlisi olarak geldiği Şırnak’ta Cizre İlçesi’ni de ziyaret etti.

  "SİZİN GİBİ DEĞERLİ BİR İNSANIN ZİYARET ETMESİ AYRI BİR SEVİNÇ"

  Belediyeye giden Feyzioğlu, yeni seçilen Belediye Başkanı Leyla İmret’i kutladı. Başkan İmret, "Sizin gibi değerli insanların buraya gelip bizi ziyaret etmesi ayrı bir sevinç verdi" dedi. Barolar Birliği Başkanı Feyzioğlu, hiç kimseye kapalı olmadıklarını belirterek, Türkiye’nin en büyük sorunun, bölgenin sorunun, insan hakları ve demokrasi olduğunu söyledi.

  Metin Feyzioğlu ndan BDP li başkan Leyla İmret e ziyaret #1

  "İNSANIN DEĞER VERMEYEN BİR YAPIDA DEMOKRASİ OLMUYOR"

  Feyzioğlu'nun yaptığı konuşmasının satır başları;

  "İnsana değer vermeyen bir yapıda demokrasi olmuyor. Herkes kendi evinin önünü süpürsün diyoruz. Bizim yapabileceğimiz, hukukun dilini Türkiye’de egemen kılmak için mücadele etmektir. Aramızda hukukun dilini geçerli kıldıysak, bunu başardığımızı sanıyoruz. 8- 9 aylık dönemde birbirimizi eleştirirken, yerden yere vurmak yerine şunu şöyle yapalım diyebiliyorsak, Barolar Birliği model olmayı başarmıştır.

  "BİZİM SOFRALARIMIZDA ARTIK KAVGA YOK"

  Bizim barış sürecine katkımız, uzlaşmanın ortak dilini Türkiye’ye göstermektir. Bizim artık masalarımızda, sofralarımızda kavga yok. Biz anlaşıyoruz, konuşuyoruz, birlikte iş yapıyoruz ve çözüm üretiyoruz. Çünkü bir üst kavrama geçtik, demokrasinin, hukukun ve insan haklarının dilini konuşmaya başladık.

  Metin Feyzioğlu ndan BDP li başkan Leyla İmret e ziyaret #2

  "HER YERDE BİZİM ÖNCELİĞİMİZ İNSANDIR"

  Eleştirilere de açığız, yeter ki eleştirilerimiz kendi aramızda yapıcı olsun. İlerlemeye açık olsun. Biz bir insanın kanının dökülmesine razı gelemeyiz, zaman zaman bir önceliği öne çıkartıp, zaman zaman bir başkasını öne çıkartabiliriz. Ama insan haklarının ihlal ettiği her yerde bizim önceliğimiz insandır."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir