Petrol
109.71
0.56%
Euro
17.6874
-0.78%
Dolar
16.7202
-0.97%
Altın
986.8
-0.53%
Borsa
2535
-0.76%
Bitcoin
354.260
-3.28%
24ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 24 C

  Metin Külünk: İslamofobi'nin asıl hedefi Türkiye

  AK Partili Metin Külünk Avrupa'daki İslamofobi'nin yükselişini anlatarak son zamanlarda yapılan çirkin saldırıları değerlendirdi.
  • 30.12.2014 - 05:13
  Metin Külünk: İslamofobi'nin asıl hedefi Türkiye

  Metin Külünk: İslamofobi nin asıl hedefi Türkiye #1

  AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, Habertürk'te katıldığı programda "Avrupa'daki İslamofobi"nin yükselişini değerlendirdi.:

  "İslam Avrupa'nın bir parçasıdır. Bizler Müslümanların döneri olmadan yaşayamayız diyenlerle diğer taraftan Schmitz çizgisinde olan ve Müslümanları kabul etmeyen yabancıları ötekileştiren iki anlayış arasında batının zihin dünyasındaki karışıklığın yeni bir evresindeyiz"

  "Bugün PEGIDA denen hareket İslam'ı Avrupa'nın bir parçası saymayan hatta bir partinin bunlara verdiği destek aslında derin Avrupa'nın bugüne kadar içinde olan ama yeni yeni dışa vurarak bunu görterdiğinin kanıtı oldu. Bu bir anlamada aslında Almanya küresel politikalarının altlığını hazırlıyor. Yabancı düşmanlığı üzerinden, bu coğrafyanın yeniden şekillendiği süreçte beni unutmayın diyor. Gelişen ve yükselen Türkiye'nin geldiği nokta itibarıyla bize birileri sokak üzerinden mesaj vermek istiyor. Almanya'da 8 milyon Müslüman milyonlarca Türk var ve biz buradaki olayları yakından takip ediyoruz."

  "İSLAMOFOBİ'NİN ASIL HEDEFİ TÜRKİYE"

  "Aslında olayların asıl hedefi Türkiye. Bakın olayların zamanlamasına dikkat edin, Putin Türkiye'ye geldi, Avrupa'da 'Biz gazı Türkiye üzerinden mi alacağız endişesi' beraberinde Papa geldi. Ortadoğu'da çok hızlı bir süreç gelişiyor. Türkiye Çözüm sürecinde önemli adımlar attı. Oyunun dışında kalmak istemeyenlerin kullandığı enstürümanlardan biri de İslam karşıtlığıdır."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir