Euro
9.7041
0.01%
Dolar
8.1444
-0.13%
Altın
454.56
-0.6%
Borsa
1.378
-1.07%
Bitcoin
491.500
0.61%
Vakıf Katılım
kalan süre
Sahur
04:54
Öğle
06:24
İkindi
13:10
İftar
16:50
Yatsı
19:46

  Metin Şentürk adaylığını açıkladı

  Metin Şentürk 7 Haziran genel seçimleri için İstanbul 2. Bölgeden bağımsız milletvekili adaylığı başvurusunda bulundu.
  • 06.04.2015 - 15:53
  Metin Şentürk adaylığını açıkladı

  Metin Şentürk adaylığını açıkladı #1

  Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'ndaki İl Seçim Kurulu'na gelerek başvurusunu yapan Şentürk'ü babası Şükrü Şentürk de yalnız bırakmadı.

  "GÖRÜŞ AÇIM DAR"

  Adliye çıkışında adaylığına ilişkin basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Şentürk “Bugün benim için tarihi bir gün. İstanbul 2. Bölge bağımsız Milletvekili Adaylığımızın başvurusunu yaptık. İnşallah tüm engelliler camiası için güzel projeleri gerçekleştirmek adına hayırlı bir başvuru olur. Önümüzdeki süreç bizim engelleri kaldırma sürecini başlatmamız adına çok önemli" diye konuştu. “Allahın yardımı, milletin desteği ve baba duası ile bu işi halledeceğiz" diyen Metin Şentürk "İçeride görüşme nasıl geçti?" sorusuna ise esprili bir şekilde “Ben görüşemedim. Görüş açım dar" diye yanıt verdi.

  Metin Şentürk adaylığını açıkladı İZLE

  "SLOGANIMIZ 'GÖRMEZDEN GELME"

  Daha sonra içeride bir görüşme olmadığını sadece başvuru evraklarını teslim etkilerini kaydeden Şentürk, “İnşallah 2 aylık maratonun ardında yeniden görüşeceğiz. Engelli haklarının görmezden gelinmemesi, insan haklarının görmezden gelinmemesi ve bütün hayati haklar ile ilgili hiç kimsenin bunları görmezden gelmemesi için çalışmalar yapacağız. Bu yüzden kampanya sloganımız; 'Görmezden Gelme'. Kampanyamızla ilgili bilgi almak isteyenler www.gormezdengelme.org 'tan bilgi alabilirler" dedi.

  BAĞIMSIZIZ AMA HERKES İÇİN ÇALIŞIYORUZ

  Neden siyasi bir partiden aday olmadığı sorusuna ise Şentürk, "Her partinin kapısını rahatça çalabilmek için her partiden her şeyi isteyebilmek için böyle bir şeye başvurduk. Bağımsızız ama herkes için çalışıyoruz" diye yanıt verdi.

  Oğlu için çok mutlu olduğunu belirten Baba Şükrü Şentürk de, “Ne mutlu bana ki Allah bana böyle bir evlat nasip etmiş" derken duygulandı. Bu sırada Metin Şentürk de babasına sarılarak 'Ne mutlu senin gibi bir babam var' dedi. Şentürk açıklamanın ardından adliyeden ayrıldı.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir