Euro
9.3516
-0.39%
Dolar
7.8137
-0.74%
Altın
449.33
-1.9%
Borsa
1.329
-1.02%
Bitcoin
133.588
-0.69%
5ºC
İstanbul
Açık 5 C

  MGK toplantısı sona erdi

  Yaklaşık 4 saat süren Milli Güvenlik Kurulu toplantısı sona erdi..
  • 19.10.2012 - 18:05
  MGK toplantısı sona erdi

  MGK toplantısı sona erdi #1

  Saat 14.30 sularında başlayan MGK toplantısı sona erdi. 4 saat süren toplantıda Suriye ve terör başlıkları konuşuldu. 

  MGK toplantısı sonrası yayınlanan açıklamada, Ağrı'da öğretmenleri PKK'lıların elinden alan köy sakinlerine dikkat çekilerek "Halkımızın teröre karşı öğretmenlere sahip çıkması takdirle karşılandı'' denildi.

  Suriye konusunda ise 'Terörün Suriye'de otorite boşluğundan faydalanmaması için tedbirler görüşüldü. Suriye konusunda hukuki temelinde tüm tedbirler alınacak ' denildi.

  MGK toplantısının ardından yapılan açıklamada, Türkiye 'nin çevresindeki kara, deniz ve hava faaliyetlerinin gözden geçirildiği belirtildi.

  Milli Güvenlik Kurulu toplantısının ardından yapılan açıklamada, toplantıda terör konusunun ele alındığı belirtilerek, “Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini tehdit eden terör eylemleri ve bunlara karşı güvenlik güçlerimizin başarıyla yürüttüğü operasyonlar, alınan ve alınması gereken diğer tedbirler görüşülmüştür” denildi. 

  MGK toplantısının ardından yapılan açıklamada, toplantıda Irak 'ta meydana gelen gelişmelerin ele alındığı ve Türkiye Irak ilişkilerinin mevcut durumu ve geleceğinin değerlendirildiği bildirilerek, “Ayrıca bölgesel barış ve istikrar açısından büyük önem taşıyan Mısır ve Libya 'daki siyasi dönüşüm süreci ayrıntılı olarak irdelenmiş, bu ülkelerin karşı karşıya bulunduğu sorunların aşılmasına yönelik sergilenebilecek dayanışmanın önemi üzerinde durulmuştur” ifadesi kullanıldı. 

  MGK toplantısının ardından yapılan açıklamada, siber tehdit konusunun ele alındığı belirtilerek, “Küresel düzeyde ciddi boyutlara ulaşan siber tehdit ve bu tehdidin ülkemizin güvenliğine etkileri değerlendirilmiş, bu tür tehditlerin engellenmesi ve siber güvenliğimizin sağlanmasına yönelik ulusal düzeyde koordinasyon ve uluslararası düzeyde işbirliğinin gerekliliğine vurgu yapılmıştır” ifadesine yer verildi.  

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir