Euro
10.0676
-0.11%
Dolar
8.5484
-0.18%
Altın
495.62
-0.39%
Borsa
1.352
-0.86%
Bitcoin
278.799
1.00%
23ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 23 C

  MHP kulisi: Kaset affı geliyor

  Bahçeli gizlice Turgut Altınok'la görüşünce, MHP kulislerinde kaset affına kapı aralandığı yorumları yapıldı
  • 06.02.2012 - 12:24
  MHP kulisi: Kaset affı geliyor

  MHP kulisi: Kaset affı geliyor #1

  MHP’de bu yıl sonbaharda yapılacak büyük kongre öncesi ilçe ve il kongrelerinin hareketliliği yaşanıyor. MHP kongresi öncesi Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin, özel yaşamına ilişkin gizli çekilmiş görüntülerinin internet sitelerinde yer almasının ardından AK Parti’den ayrılan eski Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok’la görüşmesi, partide ‘kaset affı’ tartışmasına neden oldu.

  BAHÇELİ - TURGUT ALTINOK BULUŞMASI

  Radikal'in haberine göre, sonbaharda yapılması beklenen olağan büyük kongre öncesi parti yönetiminde kimlerin yer alacağı kulislerde konuşulurken, Devlet Bahçeli ile Turgut Altınok’un gizlice bir araya gelmeleri kulislerde farklı yorumlara yol açtı. Bazı MHP yöneticileri Altınok ile yapılan görüşmenin ‘eski günlerin hatırına’ olabileceğini savunurken, büyük çoğunluk Altınok’un yeniden ‘yuvaya’ dönebileceğini ve kongre öncesi listelerde yer alabileceğini savundu. Altınok, bu görüşme ile ilgili konuşmak istemezken, yakın çevresi ise yerel seçimler öncesi siyasete dönmeyi planladığını ancak henüz MHP’den bir yanıt almadığını ifade ettiler.

  ALTINOK DÖNERSE KASET MAĞDURLARINA DA KAPI ARANACAK İDDİASI

  Altınok’un partiye geri dönmesi durumunda MHP’nin kaset mağduru eski yöneticilerine de kapı aralanabileceği Genel Merkez koridorlarında dillendirilmeye başlandı.

  12 Haziran seçimlerinden önce Cihan Paçacı, Recai Yıldırım, Metin Çobanoğlu, Osman Çakır, Bülent Didinmez, Mehmet Ekici, Mehmet Taytak, Deniz Bölükbaşı, Ümit Şafak, Bahçeli’nin isteği üzerine partiden ayrılmıştı.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir