Dolar
8.2693
0.1538%
Euro
9.7271
0.7238%
Altın
1878.22
0.0633%
Borsa
1126.99
-2.2244%
G. Altın
499.326
0.1636%
Bitcoin
110815.34
0.521%
17ºC
İstanbul
Çok bulutlu 17 C
  MHP lideri Bahçeli'den saldırıyla ilgili ilk açıklama

  MHP lideri Bahçeli'den saldırıyla ilgili ilk açıklama

  MHP lideri Devlet Bahçeli, "Acımasız terörle mücadele devreye alınmalı" dedi.
  • Haber Merkezi
  • 17.12.2016 - 15:35

  Yazılı açıklamada MHP lideri Bahçeli, şu ifadeleri kullandı:

  BIÇAK KEMİĞİ DELMİŞ, SABIR TAŞI ÇATLAMIŞTIR

  "Türk milleti felaket üstüne felaket yaşamaktadır. Türkiye Cumhuriyeti korkunç ve kanlı nitelikli kolektif bir terör kuşatması altındadır. Her Türk vatandaşı, vicdan ve vatan sevgisine sahip her insanımız terörizmin hain saldırılarına karşı nefret ve öfke doludur.

  Artık bıçak kemiği delmiş, sabır taşı çatlamış, tahammül eşiği geçilmiştir. Bugün Kayseri’de, acımasız terörist eylem serisine bir yenisi daha eklenmiştir. Kayseri Komando Tugay Komutanlığı’ndan izne çıkan er ve erbaşlarımızı taşıyan araca canlı bomba saldırısı düzenlenmiştir. Ne acıdır ki, 13 evladımız şehit, 6’sı ağır olmak üzere 55 evladımız da yaralanmıştır.

  TERÖR HER YERDE, TERÖRİSTLER HER TARAFTADIR

  44 şehidimizin hüznü çok yeniyken, Kayseri’de ortaya çıkan teröristler milletimizi bir kez daha can evinden vurmuşlardır. Kayseri Komando Tugayı’nın terörle mücadelede yüksek payı olduğu göz önüne alındığında, saldırının hedefi anlaşılacaktır. Terör her yerde, teröristler her taraftadır.

  TERÖRLE MÜCADELE MİLLİ DAYANIŞMA RUHUYLA YERİNE GETİRİLMELİDİR

  Bundan böyle terörle mücadele tüm vatan sathında, devletin bütün imkanlarıyla, milli dayanışma ruhuyla yerine getirilmelidir. Türkiye’nin beka ve birliğine yönelmiş ağır tehditlerin yok edilmesi ve odağında imhası muhakkak sağlanmalıdır.

  ACIMASIZ MÜCADELE SÜRATLE DEVREYE ALINMALIDIR

  Bomba yüklü araçları, bedenlerine bomba sarmış alçakları milletimizin üzerine gönderen iç ve dış mihraklarla çok etkin, çok çetin ve acımasız bir mücadele süratle devreye alınmalıdır.

  Gerek vatan topraklarında, gerekse de sınır ötesinde, terörü tamamen kurutmak amacıyla olağanüstü kararlılık sergilenmelidir. Karşımıza kim çıkarsa çıksın tesirsiz hale getirmek şarttır. Elbette Türkiye, terörle mücadelesinde haklı ve meşrudur.

  KİRLİ YÜZLERİ GÜN GİBİ MEYDANDADIR

  Bilinsin ki, demokrasi, özgürlük ve insan hakları iddialarının ardına saklanarak terörle mücadeleyi sekteye uğratmaya çabalayan bölücü ve yıkıcı çevrelerin gerçek kirli yüz ve niyetleri gün gibi meydandadır.

  Açıktır ki, ülkemizin Suriye ve Irak’a dönüştürülmesi konusunda rekabet halinde olan dış güçlere, derin bağlantılara kiralık çetelere, işbirlikçi oluşumlara merhamet gösterilmesi, boyun eğilmesi zulme ortak olmak anlamına gelecektir. Türk milletinin böyle bir acizliği ve teslimiyeti kabul etmesi düşünülemeyecektir.  Terörizm varlığımıza kast etmek için yarıştadır.

  NİHAİ GAYE KÜRDİSTAN'DIR

  Terörizm bin yıllık kardeşliğimizi bozmak,fitili tutuşturulmak istenen etnik-mezhep kaosunu tırmandırmak için çırpınmaktadır. Ortadoğu’nun haritasını yeni baştan çizmek için işbaşı yapan zalim güçlerin temel gayesi Türkiye’nin çöküşünü sağlamaktır. Nihai gaye Kürdistan’dır. Oynanan oyun hiç kuşku yok ki vahşidir. Türk milleti tamamıyla terör namlusunun karşısındadır. Her hafta patlayan bombalar, devletin inandırıcılığını sorgulatmakla kalmayıp provokasyon ihtimalini de arttırmaktadır.

  TERÖRÜN PANZEHİRİ MİLLİ BİRLİK VE KUCAKLAŞMADIR

  İç savaş şartlarını oluşturmak için şeytani planlar yapanlara karşı her zamankinden fazla bir ve beraber olmak kaçınılmazdır. Düşmanları sevindirmemek lazımdır. Türkiye’ye tuzak kurmak için her fırsatı değerlendirenlere koz vermemek için Türk milleti yediden yetmişe doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine milli bir uyanışla kenetlenmeli, hıyaneti emelleriyle birlikte def etmelidir. Terörün panzehri milli birlik ve kucaklaşma halini güçlendirmektir.

  Siyasi ve ideolojik farklılıkların ikinci plana atılması, suni anlaşmazlıkların geride bırakılması acilen sağlanmalı;Türk milleti ortak mukadderatını, tarihsel miras ve emanetlerini cansiperane savunmalıdır.

  HAK ETTİKLERİ CEZAYI KESMEK DEVLETİN NİHAİ GÖREVİDİR

  Türkiye Cumhuriyeti’ni terörle alt ve tasfiye etmek için pusuda bekleyenlere milletin kudret ve azameti gösterilmelidir. Aksi halde yıkım ve parçalanma tufanı kapımıza dayanmıştır. Teröre destek veren, terörün büyümesi ve kök salması için açık veya gizli mücadele yürüten siyasetçisinden sanatçısına kadar kim olursa olsun yakasından tutmak, hak ettikleri cezayı kesmek devletin tarihi görevidir.

  Kayseri’de hepimizi kedere boğan saldırının asıl faillerinin deşifre edilmesinin yanı sıra askerlerimizi tedbirsiz şekilde izne çıkartan, güvenlik önlemlerini almayan sorumlular hakkında adli işlemler yapılmalıdır. İstihbarat ve güvenlik zaaflarından doğan boşluğu kullanarak bombacıların ülkemizde cirit attığı bu itibarla ilgililerden hesap sorulması gerektiği tartışmasız ortadadır.

  Otomatiğe bağlanan cinayetlere milli ruhun daha fazla katlanmasını hiç kimse beklememelidir. Çünkü hiçbir millet, hiçbir toplum bu kadar ağır bir yükü uzun süre kaldıramayacaktır. Bu düşüncelerle, Kayseri’de şehit olan kahramanlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Acılı ailelerine, silah arkadaşlarına ve milletimize başsağlığı niyaz ediyorum. Yaralı kardeşlerimize şifalar temenni ediyorum.

  TEKRAR HAYKIRIYORUM Kİ, HİÇBİR ALÇAK TÜRKİYE'Yİ BÖLEMEYECEK

  Tekrar haykırıyorum ki, Türkiye’yi bölmeye, milleti birbirine düşürmeye hiçbir alçak ve namert hevesin gücü yetmeyecektir. Şanlı tarihimizde görüldüğü üzere, bir öldüysek bin doğacağımızı, şehit ve şühedanın hatırasına yüz çevirmeyeceğimizi vatan ve bayrağa yan gözle bakan eşkıya ve ortaklarını perişan edeceğimizi herkesin bilmesinde fayda görüyorum."

  Görüş Bildir