Euro
15.2716
0.84%
Dolar
13.4717
0.71%
Altın
793.5920
0.46%
Borsa
2,011.16
-0.15%
Bitcoin
481.726
-8.58%
-0ºC
İstanbul
Çok bulutlu -0 C

  MHP'den Tuğrul Türkeş'e sert sözler

  MHP Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin, seçim hükümetinde yer almayı kabul eden Tuğrul Türkeş’e sert tepki gösterdi.
  • 27.08.2015 - 11:44
  MHP'den Tuğrul Türkeş'e sert sözler

  MHP den Tuğrul Türkeş e sert sözler #1

  MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Şefkat Çetin, seçim hükümetinde yer almayı kabul eden Alparslan Türkeş'in oğlu Tuğrul Türkeş hakkındaki yazılı açıklamada bulundu.

  TUĞRUL TÜRKEŞ'E YAYLIM ATEŞİ

  Şefkat Çetin'in yaptığı yazılı açıklamada, Tuğrul Türkeş'e karşı müptezel ve satılmış gibi çirkin ifadeler yer aldı.

  Yazılı açıklamadan bazı kısımlar;

  "BÖYLE BİR SATIŞIN ÖRNEĞİ YOKTUR"

  “Böylesine kirlenmiş bir yapıyla ve üstelik bölücü ortaklarına rağmen gizlice görüşerek ahlaksız tekliflerini kabul eden Tuğrul Türkeş, Türk siyasetine yeni bir siyasetçi tipini kazandırmıştır. Belki siyasetçi alınır satılır ama MHP’nin herhangi bir siyasi parti değil, varlığını büyük Türk milletine adayan bir dava partisi olduğunu unutmuştur. Türkiye bundan önce pek çok siyasi transfere şahit olmuştur ancak Ülkücü Hareket için böylesi bir satışın örneği yoktur.

  TÜRKEŞ İSMİNE İHANET

  Bugün Milliyetçi Hareket Partisi’ni satanlar, aslında milli bir davadan vazgeçerek gayrı milli cephenin hizmetine girmeyi göze almışlardır. Hele de bu dönekliği gösteren Alparslan Türkeş’in soy ismini taşıyorsa, hem davasına hem de Türkeş ismine ihanet etmiş demektir.

  "HER TÜRKÜ MÜPTEZELLİĞİNE KATLANDIK"

  Milliyetçi Ülkücü Hareket’in efsane Başbuğu Türkeş’in soyadını taşıyan bir ismin bölücülerin ortak olduğu bir hükümette geçici bakan olmak için davasını satmasını hiçbir Ülküdaşımız kabul etmez, hoş görmez. Bu davaya gönül verenler demezler mi bu ihaneti yapana: “Ey Tuğrul Efendi, Başbuğumuzun emaneti dedik, yıllardır her türlü müptezelliğine, gidişlerine gelişlerine katlandık. Ama geçici bir bakanlık için davayı satana adam denir mi? Ülkücülüğünden taviz verenin şerefi kalır mı? Kapılarına gittiğin bu adamlar, ihanet projeleri için senin soy ismini kullanmak istiyorlar. Tayyip Erdoğan ve maskeli PKK’lılarla aynı safta yer alarak rahmetli Alparslan Türkeş’in kemiklerini sızlattığının farkında değil misin?

  DAVALARINI SATANLARIN İHANETİ

  Türkeş soy ismi hepimiz için kutsaldır, saygıdeğerdir. Üstelik kurduğu davaya ve partiye ihanet edenler evlatları dahi olsa alıp götüremeyecekleri ölçüde büyük bir ismi vardır. Fakat Türkeş ismi ancak MHP’de ve Ülkücü Hareket’te anlamlıdır. Soyadı Türkeş de olsa, Tayyip’in yanına giden ancak kendi gövdesini götürecektir. Türkiye’yi tasfiyeden sorumlu bir siyasal yapıya can suyu vermek üzere koşturanlar, ihanetlerinin yanlarına kar kalmayacağından, er ya da geç bedel ödemekten kurtulamayacaklarından emin olsunlar. Milliyetçi Ülkücü Hareket’in şerefli neferleri, makam, mevki ve dünya nimetleri uğruna şerefsizlere hizmet etmek üzere davalarını satanların ihanetlerini asla affetmeyecektir.” ifadeleri yer aldı.


  Görüş Bildir