MHP'li Bölükbaşı kaset suskunluğunu bozdu

MHP'li Bölükbaşı kaset suskunluğunu bozdu

Eski diplomat ve MHP Milletvekili Deniz Bölükbaşı, dışişleri iskelesinin ardından bu kez de siyaset iskelesinden demir alıyor. 5'inci kitabı "Siyaset İskelesi" ile, MHP'de geçirdiği 12 yıl üzerinden Türkiye'nin bir dönemine ışık tutuyor. Bölükbaşı, siyaset iskelesi'nin en can alıcı bölümlerini de NTV ile paylaştı. Kitapta da yazdığı partiden istifası ile sonuçlanan kaset iddialarının iç yüzünü anlattı.

İşte Deniz Bölükbaşı'nın kritik sorulara verdiği o cevaplar

Peki ya partiden istifayla sonuçlanan kaset mevzusu...

Sayın Başbakanın Kürt açılımının önünde en büyük engel MHP'ydi. MHP erirse Kürt açılımını daha rahat ilerletebilir, PKK'nın taleplerini karşılayacak bir anayasa artık bir hayal olmaktan çıkar, gerçekleşebilir dediler. Bunun için ne lazımdı 12 haziran 2011 seçimlerinde MHP'nin baraj altında bırakılması lazımdı ki yeni Meclis'te olmasın. Onun için seçim öncesinde MHP'yi hedef alan ahlaki, vicdani ve hukuki hiçbir ölçü ile bağdaşmayan bir kampanya başlatıldı. Bu kampanyada nisan ayının başlarında hız kazandı. Her türlü ahlak dışı yol ve yöntem kullanıldı. Türk siyasi hayatının en çirkin seçim kampanyasıdır. Bu kampanyada benimle ilgili bir ses kaydı olduğu da söylendi. Benim açımdan seçimlere böyle bir konu üzerinden, böyle bir ses kaydı üzerinden MHP'nin tartışılması Devlet Bahçeli'nin yıpratılması MHP'ye zarar verecekti. Bizlerin milletvekili olması hiç önemli değildir. Biz ayrıldık.

Peki iddialar gerçek miydi, Devlet Bahçeli ve parti hakkındaki söylemleriniz?

Tabii partideki bazı şahıslarla ilgili olarak arkadaşlarla oturduğumuz zamanlarda konuşmuş olabiliriz, ha bunun hangi amaçla kullanıldığı önemlidir.