Dolar
6.7753
0.7434%
Euro
7.435
0.598%
Altın
1707.03
-0.2174%
Borsa
104735.68
1.6611%
G. Altın
371.636
0.819%
Bitcoin
60628.34
0.914%
17ºC
İstanbul
Gök gürültülü sağanak yağış 17 C

  MHP'li Oktay Vural: Terör bizi teslim alamayacak

  Ankara'daki terör saldırısını vahşet olarak nitelendiren Oktay Vural, "Teröre teslim olmayacağız. Terörün tuzağına düşmeyeceğiz." dedi.
  • DHA
  • 11.10.2015 - 08:57

  MHP'li Oktay Vural: Terör bizi teslim alamayacak

  MHP Grup Başkan Vekili Oktay Vural, Almanya'nın Köln kentinde seçim sandıklarını ziyaret etti. Vural, Köln Başkonsolosluğu yanındaki seçim çadırında sandıkları tek tek gezerek görevliler ve müşahitlerle sohbet etti.

  Yurt dışındaki seçmenlere Türkiye'deki 1 Kasım seçimleri için oy kullanmaları çağrısı yapan Oktay Vural, yurt dışından gelen oylarla partilerin milletvekilliklerini kazanıp kaybedebildiğini belirtti.

  Ankara'da çok sayıda vatandaşın yaşamını yitirdiği bombalı saldırıyı vahşet olarak nitelendiren MHP'li Vural şunları söyledi: “Vahşet, vahşet, yani gerçekten tarifi imkansız. Cumhuriyet tarihimizin en büyük katliamlarından biri. Üzüntü içindeyiz; Allah rahmet eylesin. Ama teröre teslim olmayacağız. Terörün tuzağına düşmeyeceğiz. Terörü yeneceğiz. Güzel ülkem huzura layıktır; güvenliğe layıktır. O bakımdan, terörü bir araç olarak kullanıp amaçlarına ulaşmasını engellemek, kamu düzenini sağlamak, huzuru sağlamak ve demokrasi içerisinde görüş ve düşüncelerimizi ifade etmemiz gerekiyor.

  "TERÖR BİZİ TESLİM ALAMAYACAK"

  Terör bizi teslim alamayacak. Terör bizim geleceğimiz tayin edemeyecek. Terör örgütleri tayin edemeyecek. Maalesef Türkiye terör örgütlerine gösterdiği zafiyet, istihbarat zafiyeti, bütün bunlar maalesef ciddi bir güvenlik zafiyeti olduğunu da ortaya koyuyor. Sınırlarımız kevgire döndü. Terör örgütlerinin hesaplaşma alanına dönmeye başladı. Terör örgütlerinin at koşturduğu alan haline gelmeye başladı. Terör örgütlerinin terörle amaçlarına ulaşabileceği yönünde cesaretlendirildi.

  "TERÖRÜ YOK EDECEĞİZ"

  O bakımdan hep beraber birlikte demokrasi içerisinde Türkiye'nin geleceğini bulacağımıza inanıyorum. Terörü defedeceğiz. Terörü yok edeceğiz. Terörü lanetleyeceğiz. Toplumu çatıştırmaya yönelik girişimlere karşı çok ciddi olmamız lazım. Millet milli iradesine sahip çıkacaktır ve hiçbir zaman teröre teslim olmayacaktır. Herkes bunu böyle bilmelidir.”

  Görüş Bildir