Euro
15.0882
-0.94%
Dolar
13.5192
-0.96%
Altın
777.5830
-1.33%
Borsa
1983
-0.73%
Bitcoin
516.938
1.31%
7ºC
İstanbul
Çok bulutlu 7 C

  MHP'li vekil: Türkiye terör konusunda sözün bittiği yerde

  MHP'li Yeniçeri: "Türkiye Cumhuriyeti terör konusunda sözün bittiği yerdedir. CHP'nin de bunu anlaması gerekmektedir"
  • 08.08.2012 - 13:50
  MHP'li vekil: Türkiye terör konusunda sözün bittiği yerde

  MHP li vekil: Türkiye terör konusunda sözün bittiği yerde #1

  MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri , CHP'nin Meclis'i olağanüstü toplantıya çağırmasıyla ilgili ''Türkiye Cumhuriyeti terör konusunda sözün bittiği yerdedir. CHP'nin de bunu anlaması gerekmektedir'' dedi.

  Yeniçeri, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında siyasi gelişmeleri değerlendirdi. Yeniçeri, Türkiye'nin Malatya Kürecik'e füze kalkanının kurulmasına izin vererek İran'la ilişkilerin kökten değişmesine neden olduğuna dikkati çekti.

  İRAN İLE İLİŞKİLER DÖNÜŞÜ OLMAYAN BİR YOLA SOKULDU

  Türkiye'nin son zamanlarda takip ettiği Suriye politikasının İran ile ilişkileri dönüşü olmayan bir mecraya soktuğunu öne süren Yeniçeri, ''Çünkü Türkiye-Suriye ilişkileri, özünde Türkiye-İran ilişkisi anlamına gelmektedir. İran Ulusal Güvenlik Konseyi Başkanı Said Celili, Suriye'nin 'direniş ekseni'nde önemli bir yeri olduğunu ve hiçbir biçimde bu eksenin parçalanmasına izin vermeyeceklerini söyledi. Celili'nin 'direniş ekseni' tanımlaması içerisinde İran, Suriye, Lübnan'daki Hizbullah ve Gazze'deki Filistinli İslamcı örgüt Hamas'ın bulunduğunu herkes tahmin edebilir'' diye konuştu.

  Türkiye'nin Suriye politikası nedeniyle PKK'nın taktik değiştirip cephesel saldırılara başladığına işaret eden Yeniçeri, ''PKK, başından bu yana ABD'nin dolaylı ve üstü kapalı desteğiyle eylemlerini sürdürüyordu. Artık bu desteğin ardına Irak, Suriye ve İran da eklenmiştir. Ayrıca PKK'nın Suriye'nin kuzeyinde yarattığı emrivaki de sonuç vermiştir'' görüşünü savundu.

  "CHP, 'GEL KONUŞALIM' PARTİSİNE DÖNÜŞTÜ"

  Yeniçeri, CHP'nin terör gündemli olarak TBMM'yi olağanüstü toplantıya çağırmasıyla ilgili olarak, ''MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin '5 saat konuşacağınıza Şemdinli'de 5 saat devletin gücünü gösterin' yaklaşımına karşı, CHP'li Sayın İnce, seviyesiz ve laubali bir üslup içinde ciddiyetsiz bazı sözler söylemiştir. Kötü söz sahibinin olduğundan sözlerin o yönüyle ilgilenmiyoruz. CHP, giderek 'gel konuşalım' partisine dönüşmüş durumdadır. TBMM'yi toplantıya çağırmak terör örgütünün motivasyonuna katkı sağlamaktan öteye bir yararı olmayacaktır. Türkiye Cumhuriyeti terör konusunda sözün bittiği yerdedir. CHP'nin de bunu anlaması gerekmektedir'' ifadelerini kullandı.


  Görüş Bildir